رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

تروریست به ابزاری برای تحقق اهداف شوم استکبار تبدیل‌شده است - نمایش محتوای خبر

 

 

تروریست به ابزاری برای تحقق اهداف شوم استکبار تبدیل‌شده است

تروریست به ابزاری برای تحقق اهداف شوم استکبار تبدیل‌شده است

نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: رفتار دوگانه غرب در مورد مسائل مختلف جهان، نشان می‌دهد که غرب دچار تزلزل شده است و سیاست ثابتی ندارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیداحمد میرعمادی در خطبه‌های پیش از نماز جمعه این هفته خرم‌آباد، اظهار داشت: حضرت موسی بن جعفر(ع) خطاب به یکی از اصحابش که قصد سفر داشت، فرمود:  شیعیان و دوستان ما در هر حال باید جانمازی برای به‌جای آوردن نماز، انگشتری که در دست کنند، تسبیحی با تربت امام حسین(ع) که با آن ذکر بگویند و مسواکی که با آن دندان‌های خود را تمیز کنند، به همراه داشته باشند.

وی افزود: در آستانه اربعین حسینی قرار داریم که با تشکیل ستاد پیاده‌روی اربعین، مقدمات کار برای پیاده‌روی زائران فراهم‌شده است؛ یکی از سنت‌های ارزشمندی که در اربعین گذاشته‌شده، سنت پیاده‌روی است و این از سال‌های گذشته در میان محبان اهل‌بیت(ع) سابقه داشته است و بزرگانی همچون شیخ انصاری، مرحوم محدث میرزا حسن نوری و میرزا جواد ملکی تبریزی برای زیارت امام حسین(ع) در اربعین پیاده‌روی کرده‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان بابیان اینکه اربعین در فرهنگ دینی ما از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است، عنوان کرد:  پیاده‌روی اربعین حسینی که امروز به‌طور مجدد احیاشده، به بزرگ‌ترین اجتماع جهان اسلام تبدیل‌شده است که در سایه قرآن و عترت شکل‌گرفته است.

وی بیان کرد: نزدیک به 20 میلیون نفر به‌طور خودجوش در روز اربعین حسینی مسیری 400 تا 500 کیلومتری را پیاده‌روی می‌کنند تا به تقویت وحدت مسلمانان در جهان کمک کنند و این پیام را به دنیا برسانند که وحدت مسلمانان، در سایه قرآن و عترت کارساز است.

میرعمادی تصریح کرد: شایسته است همه ما این حرکت ارزشمند را که پیامش، مبارزه با ظلم و استکبار، وحدت مسلمانان، هیهات من‌الذله و لبیک یا حسین(ع) است را یاری دهیم، با تأمین محل اسکان زائران و برپایی ایستگاه‌های صلواتی به شکل‌گیری این اجتماع عظیم کمک کنیم.

وی با اشاره به 29 آبان و آغاز هفته بسیج، خاطرنشان کرد: بسیج یک تشکیلات انقلابی مردمی است که ظرفیت پایان‌ناپذیری دارد، این ظرفیت دائمی همواره در تمام صحنه‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی افتخار آفریده است.

نماینده ولی فقیه در لرستان بابیان اینکه فناوری هسته‌ای محصول تلاش بسیجی بوده است، گفت: سالم‌ترین فعالیت‌های اقتصادی توسط بسیجیان انجام‌شده که در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی نیز بوده است.

وی تفکر بسیجی را برای کشور نجات‌بخش دانست و اظهار داشت: نقش برجسته و ممتاز بسیجیان به دلیل برخورداری آن‌ها از صفات شایسته‌ای همچون ایمان، اخلاص و روحیه انقلابی بوده است.

میرعمادی افزود: بسیجیان امروز، سه مسئولیت مهم  مبارزه بانفوذ دشمن، مقابله با تهاجم فرهنگی، آسیب‌های اجتماعی و تلاش برای تحقق اقتصاد مقاومتی را بر عهده‌ دارند.

وی عنوان کرد: بسیج با اخلاص، بصیرت، سازش‌ناپذیری، مقاومت و تفکر انقلابی خود می‌تواند سد محکمی در برابر نفوذ دشمن باشد، زیرا امروز دشمن درصدد تغییر باورهای مردم و تغییر در سیرت و باطن جمهوری اسلامی برآمده است.

نماینده ولی فقیه در لرستان بیان کرد: سالیان سال است که مقام معظم رهبری مسئله اقتصاد مقاومتی را مطرح کرده اما در عمل اقداماتی در رابطه با تحقق این مهم انجام‌نشده است که می‌طلبد، بسیجیان در جهت اجرای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی تلاش کنند زیرا جز تفکر بسیجی، راهی برای تحقق اقتصاد مقاومتی وجود ندارد.

وی با اشاره به حادثه تروریستی پاریس توسط گروه تکفیری داعش، تصریح کرد: حادثه تروریستی در هرکجا که رخ دهد محکوم است و ما نیز این اقدام داعش در پاریس را محکوم می‌کنیم.

میرعمادی بابیان اینکه رفتار غرب با تروریست درخور تأمل است، خاطرنشان کرد: یک روزی سران غرب، تروریست‌های سوریه و داعش را حمایت می‌کردند، امروز آتش این تروریست‌ها به خانه خودشان افتاده است، حادثه تروریستی داعش در پاریس، توسط تمام سران غرب محکوم شد اما چرا این حادثه در لبنان و سوریه محکوم نشد.

وی بابیان اینکه رفتار دوگانه غرب در مورد مسائل مختلف جهان نشان می‌دهد که غرب دچار تزلزل شده است و سیاست ثابتی ندارد، گفت: تمام این گرفتاری‌ها ناشی از این است که غرب، تروریست‌ را به دو دسته تروریست خوب و تروریست بد تقسیم کرد در حالی که تروریست، تروریست است، خوب و بد ندارد.

نماینده ولی فقیه در لرستان بابیان اینکه استکبار جهانی، تروریست را به ابزاری برای دستیابی به اهداف شوم خود قرار داده است، اظهار داشت: ایران اسلامی، 37 سال است که قربانی تروریست است؛ غرب با تروریست مبارزه نمی‌کند که باید دست از حمایت‌های خود بکشد و اقداماتی عملی را برای مبارزه با تروریست در دنیا آغاز کند.