سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

ترویج روحیه و تفکر انقلابی راه‌حل برطرف کردن مشکلات کشور است - نمایش محتوای خبر

 

 

ترویج روحیه و تفکر انقلابی راه‌حل برطرف کردن مشکلات کشور است

ترویج روحیه و تفکر انقلابی راه‌حل برطرف کردن مشکلات کشور است

ائمه جمعه شهرستان‌های استان لرستان در خطبه‌های نماز جمعه تأکید کردند: راه‌حل برطرف کردن مشکلات کشور ترویج روحیه و تفکر انقلابی، اعتماد به خدا و شجاعت، بصیرت و عمل به توصیه‌های امام راحل(ره) است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های استان لرستان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن ترابی امام‌جمعه بروجرد در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بروجرد با اشاره به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب در آستانه یوم‌الله 13 آبان در جمع دانش آموزان و دانشجویان اظهار داشت: معظم له در این دیدار نسبت به برخی حرکت‌های خطرناک در راستای تحریف حقیقت و منطق ایستادگی امام و ملت در مقابل امریکا در اذهان نسل جوان و القای آن هشدار دادند و فرمودند راه‌حل برطرف نمودن مشکلات کشور ترویج روحیه و تفکر انقلابی، اعتماد به خدا و شجاعت، بصیرت و عمل به توصیه‌های امام راحل(ره) است.

وی اثبات نادرستی برجام و عملکرد آمریکا پس‌ازآن را نمونه‌ای از دشمنی آمریکا با ملت ایران دانست و افزود: جمهوری اسلامی ایران در جریان برجام کمی نرمش نشان داده و توافقی صورت گرفت و در این توافق به همه تعهدات خود عمل کرده اما باوجود گذشت 9 ماه از این توافق آمریکا نه‌تنها به تعهدات خود عمل‌نکرده بلکه تحریم‌های بیشتری علیه ملت ایران اعمال کرده است.

خطیب نماز جمعه بروجرد تصریح کرد: آمریکا پس از برجام به بهانه‌های مختلف همچون حقوق بشر و ارتقا توان موشکی تحریم‌های جدیدی را علیه ملت ایران وضع کرده و ازنظر اقتصادی نیز کشور را در تنگنا و فشار قرار داده است و به‌رغم اینکه دولتمردان آمریکا این نکته را به‌خوبی می‌دانند که ایران انرژی هسته‌ای را برای اهداف صلح‌آمیز به کارمی گیرد در این زمینه کارشکنی می‌کنند.

وی بیان کرد: آمریکا یک کشور بحران‌زده است و چنین کشوری نمی‌تواند ادعای رفع مشکلات دیگر کشورها را داشته باشد.

ترابی در بخش دیگری از خطبه‌های این هفته نماز جمعه به انتخاب رئیس‌جمهور لبنان پس از دو سال و نیم کش مکش داخلی اشاره و خاطرنشان کرد: میشل عون رهبر حزب آزاد و هم‌پیمان با حزب‌الله لبنان به‌عنوان رئیس‌جمهور جدید این کشور انتخاب شد.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه محور سازش منطقه و هم‌پیمان آن‌ها در داخل لبنان درصدد محدود کردن حزب‌الله هستند انتخاب میشل عون که هم‌پیمان حزب‌الله است یک پیروزی بزرگ برای حزب‌الله به شمار می‌رود و نشان از تداوم شکست‌های سریالی عربستان سعودی و حضور قدرتمندانه حزب‌الله درصحنه سیاسی لبنان و در تحولات منطقه است.

امام‌جمعه بروجرد خاطرنشان کرد: با توجه به هم‌پیمانی میشل عون و حزب‌الله و دوستی وی با شخص بشار اسد این انتخاب سبب تقویت مواضع حامیان منطقه‌ای مقاومت و علاوه بر آن سبب تحکیم مقاومت مقابل رژیم صهیونیستی می‌شود.

وی به فرارسیدن چهاردهم آبان ماه ‌روز فرهنگ عمومی اشاره کرد و گفت: نام‌گذاری این روز فرصتی مناسب است برای بازخوانی فرهنگ عمومی جامعه و رسالتی که از این بابت بر عهده مسئولان قرار داده‌شده است تا از این طریق در تلاشی هدفمند برای ارتقا فرهنگ عمومی گام برداشته و شکوفایی عادات و روش‌های نیکوی مردم ایران پاس داشته شود تا در جهت تعالی آن آنچه در توان است ایثار کنیم.

ترابی فرهنگ عمومی را شبکه‌ای قدرتمند و متأثر از گرایش‌ها و باورها توصیف و خاطرنشان کرد:  شورای فرهنگ عمومی در کشور رسالت سیاست‌گذاری در حوزه فرهنگ را بر عهده دارد که این سیاست‌ها باید در قالب برنامه‌ها توسط دستگاه‌های مجری اجرا شود که شورای فرهنگ عمومی شهرستان بروجرد در انجام رسالت تشکیلاتی خود چندین سال است موفق عمل کرده و به‌عنوان یک شورای فعال از آن یاد می‌شود.

انحراف در فرهنگ مساوی با پذیرش اسلام انحرافی است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد سوری امام‌جمعه پلدختر نیز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نسخه شفابخشی است که مقام معظم رهبری در مقابل انواع محاصره‌ها و تحریم‌های اقتصادی و کارشکنی‌های دشمن علیه ایران تجویز کرده است.

وی افزود: برنامه‌ها و تصمیمات فراوانی درزمینهٔ پایلوت بودن استان و اقتصاد مقاومتی طرح‌ریزی‌شده که باید عملی شوند  تا مردم اثر آن را ببینند.

امام‌جمعه پلدختر بیان کرد: سال در حال اتمام است و امیدواریم در این هفت ماه باقیمانده از عمر این دولت مسئولان بتوانند اقداماتی در این زمینه انجام دهند که مردم ثمرات آن‌ها را لمس کنند.

وی با اشاره  به آغاز به کار وزرای که از مجلس رأی اعتماد کسب کرده‌اند، عنوان کرد: مجلس با رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت نشان داد می‌خواهد دولت را کمک کند و اکنون‌که فضا برای خدمت‌رسانی بازشده وزرای جدید در این فرصت گذرای مسئولیت خود به مردم خدمات شایانی ارائه کنند.

سوری با گرامیداشت روز 14 آبان به‌عنوان روز فرهنگ عمومی گفت: ارتقا فرهنگ عمومی رسالتی است که به عهده مسئولان قرارگرفته و این روز فرصت مناسبی است که وضعیت فرهنگ عمومی جامعه موردبررسی قرار گیرد و مسئولان برای حفظ و ارتقای آن گام مؤثر بردارند.

وی بابیان این‌که فرهنگ عمومی به معنای روش‌ها، منش‌ها، گرایش‌ها و باورهای یک جامعه است تصریح کرد: ما مسلمانیم و می‌توانیم در تقویت فرهنگ عمومی خود  باوجود پیچیدگی تمام زوایا مؤثر باشیم.

امام‌جمعه پلدختر بابیان این‌که فرهنگ عمومی فرهنگ غالب یک جامعه است خاطرنشان کرد: فرهنگ حول محور فرد، خانواده و جامعه است که استقلال هر جامعه از آن نشأت گرفته و هویت و موجودیت هر جامعه را تشکیل می‌دهد.

وی اظهار داشت: انحراف در فرهنگ مساوی با پذیرش اسلام انحرافی است و مقام معظم رهبری در این خصوص می‌فرمایند فرهنگ دارای دو بخش ظاهری و باطنی است بخش باطنی آن  عمیق‌تر و گسترده‌تر است که  اخلاقیات جامعه، سلوک فردی و اجتماعی مردم را شامل می‌شود.

سوری به 20 آبان روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه اشاره کرد و گفت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری باید  شتاب علمی کشور متوقف نشود که اگر قدرت، عزت، مرجع مراجعات دولت‌ها باشیم باید علم را تقویت کنیم که این امری ممکن است و ما می‌توانیم شتاب علمی خود را بیشتر کنیم.

وی اظهار داشت: بر اساس آمار موجود کشور ما نیاز به‌شتاب علمی دارد که مقام معظم رهبری می‌فرمایند کشور ما حداقل 60 ، 70 سال ازنظر علمی عقب است که این به خاطر نالایقی، غاصب بودن حاکمان گذشته است.

امام‌جمعه پلدختر افزود: بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری از شتاب علمی کشور کاسته شده که باید در این زمینه دقت و تلاش کرد که آن را افزایش و شتاب دهیم.