رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

ترویج فرهنگ فاطمی تنها راهکار مقابله با تهاجم فرهنگی غرب است - نمایش محتوای خبر

 

 

ترویج فرهنگ فاطمی تنها راهکار مقابله با تهاجم فرهنگی غرب است

ترویج فرهنگ فاطمی تنها راهکار مقابله با تهاجم فرهنگی غرب است

امام‌جمعه بروجرد گفت: دنیای غرب امروز با استفاده از ماهواره خانواده را هدف گرفته که تبلیغ فرهنگ فاطمی تنها راهکار مقابله با تهاجم فرهنگی غرب است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، حجت‌الاسلام‌ حسن ترابی در آئین جشن کوثر در جمع بانوان بسیجی این شهرستان اظهار داشت: حضرت زهرا (س) در محیطی متولد شدند که زن موجودی مطرود و از همه سو در معرض جور و تباهی قرارگرفته است به‌گونه‌ای که تعصبات کور و جاهلی او را از دایره انسانیت خارج کرده بود.

وی با گرامیداشت میلاد حضرت زهرا (س) و هفته زن افزود: زهرای مرضیه (س) تندیس عفت و معرفت، مظهر استقامت و شجاعت و مصداق اعلای طهارت و یار و یاور رسالت و ولایت بود که استمرار و جاودانگی امامت و ولایت از دامن این بانوی بزرگوار به وجود آمد.

امام‌جمعه بروجرد با تأکید بر اینکه امروز ما هرچه داریم به یمن وجود حضرت زهرا (س) و فرهنگ فاطمی است، بیان کرد: دفاع از اسلام ناب و جریان جوشان ولایت و امامت تنها در سایه‌سار استمرار فرهنگ فاطمی امکان‌پذیر است و این مهم در صورتی محقق می‌شود که با بصیرت و آگاهی روزبه‌روز فاصله خود را بافرهنگ فاطمی کمتر کنیم.

حجت‌الاسلام ترابی با ابراز تأسف از فاصله و شکاف عمیق موجود جامعه امروز از فرهنگ فاطمی، عنوان کرد: متأسفانه جامعه امروز ما با شاخصه‌های مهم فرهنگ فاطمی فاصله زیادی دارد و این خود یک نقیصه مهم و آشکار است که می‌تواند یک نقطه آسیب برای جامعه فاطمی و مهدوی ایران اسلامی محسوب شود.

وی تهاجم فکری و فرهنگی دشمنان را حربه‌ای علیه این فرهنگ اصیل دانست و خاطرنشان کرد: دشمنان اسلام همواره سعی می‌کند بین مردم و الگوهای برجسته‌ای همچون حضرت فاطمه (س) فاصله و شکاف ایجاد کنند اما در این ایام که به‌عنوان هفته زن معرفی‌شده است فرصت مناسبی است تا همه اقشار جامعه به‌ویژه بانوان و دختران جامعه اسلامی با ابعاد مختلف زندگی آن حضرت آشنا شوند.

امام‌جمعه بروجرد گفت: متأسفانه جهان امروز اسیر جاهلیت مدرن است که تلاش می‌کند با ظاهری فریبنده زنان را در منجلاب فساد و تباهی فروبرده و از این راه مطامع خود را به دست آورد.

حجت‌الاسلام حسن ترابی شناسایی فرهنگ فاطمی را از ضروریات پیش روی در جامعه امروز دانست و اظهار داشت: امروز وظیفه تمامی اقشار جامعه و در رأس آن‌ها بانوان متدین و ولایت مدار این است که فرهنگ فاطمی را بشناسند و این فرهنگ را به دیگران نیز معرفی کنند و برای حاکمیت آن در جامعه تلاش کنند چراکه دشمنان امروز به دنبال سست کردن بنیان خانواده در جوامع اسلامی مخصوصاً در ام‌القری جهان اسلام، ایران اسلامی هستند.

وی تلاش در راستای تقویت بنیان خانواده را ضروری دانست و افزود: امروز باید در نقطه مقابل اقدام دشمنان برای تحکیم بنیان خانواده و تقویت نقش زنان و مادران در گرم نگه‌داشتن کانون خانواده و تربیت یک نسل مؤمن، پاک و مجاهد اقدام کنیم و این مهم‌ترین رسالت فرهنگی بسیج به‌ویژه در موضوع خانواده و مقابله با تهاجم فکری و فرهنگی گسترده غرب است.

حجت‌الاسلام ترابی به‌کارگیری ابزار تهاجم فرهنگی توسط دشمنان را از حربه‌های آن‌ها برای از هم پاشیدن کانون خانواده‌ها دانست و بیان کرد: امروز دشمنان سعی می‌کنند با ابزار مختلف فرهنگی از طریق شبکه‌های ماهواره‌ای کانون خانواده‌ها را به سردی بگرایند و این کانون مقدس را متلاشی کرده و کاری کند که بانوان در تربیت یک نسل انقلابی و پاک موفق نشوند.

وی با اشاره به نقش والای مادر در فرهنگ دینی عنوان کرد: این کرامتی که اسلام برای بانوان به‌ویژه مادران جامعه اسلامی در نظر گرفته است تنها به دلیل ایفای نقش او در تربیت یک نسل مجاهد، مؤمن، انقلابی و ولایتمدار به جامعه است که می‌توان به‌عنوان تحکیم‌بخش بنیان خانواده از آن یادکرد.

امام‌جمعه بروجرد تأسی و پیروی از مقام شامخ بانوی عظیم‌الشأن اسلام را از ضروریات مهم برگزاری جشن‌های اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: امروز که استکبار جهانی توسط مزدورانش تلاش می‌کند خورشید پرفروغ اهل‌بیت را کم‌فروغ و خاموش کند، باید بکوشیم با حرکت در مسیر عمل به تعالیم ائمه اطهار (ع) جامعه‌ای بانشاط و فاطمی را رقم بزنیم.