جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

تسریع در احداث مجتمع کشت و صنعت دورود از سوی سازمان اتکا - نمایش محتوای خبر

 

 

تسریع در احداث مجتمع کشت و صنعت دورود از سوی سازمان اتکا

تسریع در احداث مجتمع کشت و صنعت دورود از سوی سازمان اتکا

استاندار لرستان خواستار تسریع در احداث مجتمع کشت و صنعت دورود از سوی سازمان اتکا شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از دورود، هوشنگ بازوند در نشست بررسی روند احداث پروژه کشت و صنعت دورود که با حضور مدیرعامل سازمان اتکای کشور برگزار شد، اظهار داشت: یکی از مصوبات سفر دکتر روحانی ریاست محترم جمهور به استان لرستان تاکنون تعیین و تکلیف نشده و نسبت به سایر مصوبات عقب است همین تعهد وزارت دفاع یا به نوعی سازمان اتکا مبنی بر احداث مجتمع کشت و صنعت در شهر دورود است.

وی افزود: در آن جلسه مقرر شد 1500 هکتار از اراضی صنایع دفاعی شهرستان دورود به عنوان یک مجموعه کشت و صنعت تعریف شود و جناب وزیر هم این موضوع را تأیید کرد‌ه‌اند.

استاندار لرستان تأکید کرد: با وجود جلساتی که به این منظور برگزار شده اما این مصوبه نتیجه‌ای را در بر نداشته است که امیدواریم با توجه به وضعیت اشتغال استان این پروژه هرچه سریع‌تر تعیین و تکلیف و عملیاتی شود.

بازوند در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص مشکل تخصیص زیرساخت‌های لازم احداث این پروژه به خصوص آب اظهار داشت: تا پایان اسفندماه موافقت‌های لازم در خصوص تخصیص آب را صادر می‌کنیم و پس از آن سازمان اتکا برنامه زمان‌بندی این پروژه را اعلام و امیدواریم در سه ماهه اول سال 94 شاهد عملیات اجرایی این پروژه باشیم.

این مسئول با بیان اینکه نباید آغاز عملیات این پروژه مشروط به تأمین تسهیلات بانکی باشد، تأکید کرد: باید شروع عملیات‌ها مشروط بر فراهم‌سازی زیرساخت‌های لازم باشد.