رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

تسلط همه‌جانبه بر علوم مختلف با مطالعه مداوم کتاب امکان‌پذیر است - نمایش محتوای خبر

 

 

تسلط همه‌جانبه بر علوم مختلف با مطالعه مداوم کتاب امکان‌پذیر است

تسلط همه‌جانبه بر علوم مختلف با مطالعه مداوم کتاب امکان‌پذیر است

فرماندار شهرستان بروجرد گفت: تسلط همه‌جانبه بر علوم مختلف با مطالعه مداوم کتاب امکان‌پذیر است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، مسلم پورقاسمیان در جلسه انجمن کتابخانههای عمومی این شهرستان، اظهار کرد: تقویت فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی تنها به عهده یک نهاد نیست، بلکه رواج بیش از پیش آن همت تمامی دستگاههای اجرایی را میطلبد.

وی برگزاری این جلسات در شهرستان بروجرد را کم‌رنگ توصیف و عنوان کرد: با وجود تذکرات مکرر به مسئولان امر مبنی بر اهمیت برگزاری این‌گونه جلسات، همواره شاهد حضور عده‌ای اندک از مسئولان ذی‌ربط در جلسه انجمن کتابخانههای عمومی هستیم.

فرماندار بروجرد پیگیری مصوبات قانونی جلسات قبل را ضامن اجرای آن در شهر دانست و افزود: با توجه به کاستیهای محسوسی که در زمینه فرهنگ کتاب‌خوانی در این شهرستان به چشم میخورد این موضوع بر همگان ضروری است، تا با اجرای مصوبات گذشته بتوان به رونق بخشی این حوزه کمک قابل توجهی کرد.

پورقاسمیان با اشاره به رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب در خصوص اهمیت کتاب‌خوانی در کشور، ادامه داد: توصیه‌های مکرر و توجه مقام معظم رهبری در مقوله کتاب و کتاب‌خوانی حجت را بر همگان تمام کرده است، تا با تلاش و همت جهادی فاصله کتاب‌خوانی در کشور را نسبت به میانگین جهانی به کمترین حد خود کاهش داد.

وی اهمال مسئولان امر در رابطه با گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی در جامعه را محسوس دانست و تصریح کرد: با وجود گذشت بیش از 35 سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی هنوز هم شاهد به تغافل گرفتن این مقوله مهم فرهنگی در کشور هستیم، در صورتی که اگر با توجه به این حوزه برنامه‌ریزیهای کلان انجام شود، پیشرفت قابل ملاحظهای در کشور محقق میشود.

فرماندار بروجرد کسب آگاهیهای لازم در جامعه را ضامن موفقیت در دنیای امروز خواند و اظهار کرد: اگر با ساز و کارهای تبلیغی مناسب بتوانیم فرهنگ کتاب‌خوانی در جامعه امروز را اصلاح کنیم می‌‏توان به آینده تولید علم در جامعه امروز امیدوار بود.

پورقاسمیان، تسلط به دانش فرامرزی را مهم‌ترین مشخصه تعامل با دنیای امروز دانست و عنوان کرد: امروزه اهمیت کتاب‌خوانی بر کسی پوشیده نیست، چراکه دستیابی تعامل صحیح با دنیا نیازمند تسلط به علوم منتشر شده از سوی آنان است که این خود نیازمند فراگیری زبانهای بین‌المللی است.

وی، تحقق این اهداف را منوط به اهمیت ویژه نسبت به این موضوع دانست و متذکر شد: مادامی که مسئولان مرتبط با مقوله کتاب و کتاب‌خوانی متوجه اهمیت این موضوع نباشند، نمیتوان به آینده پژوهش امیدوار بود، چراکه صنعت کتابخوانی در شهرستان بروجرد به واسطه بی‌اهمیتی به این موضوع به دست فراموشی سپرده شده است.