رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

تسهیلات اشتغال‌زایی به بهبودیافتگان اعتیاد در الیگودرز پرداخت شود - نمایش محتوای خبر

 

 

تسهیلات اشتغال‌زایی به بهبودیافتگان اعتیاد در الیگودرز پرداخت شود

تسهیلات اشتغال‌زایی به بهبودیافتگان اعتیاد در الیگودرز پرداخت شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم آباد، محمود بولحسنی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان که در سالن جلسات شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان برگزار شد اظهار داشت: شهرستان الیگودرز با 250 کیلومتر وسیع‌ترین شهرستان استان و دارای روستاهای صعب‌العبوری است که با توجه به شرایط جغرافیایی طبیعتاً در حوزه مبارزه با مواد مخدر باید نقاط قوت و ضعفی داشته باشد.

وی افزود: مسئولان باید نسبت به تسهیلات اشتغال‌زایی بهبودیافتگان توجه بیشتری داشته باشند چون اگر مشکل اشتغال بهبودیافتگان حل نشود نمی‌توانیم کاری از پیش ببریم از این‌رو بانک‌های استان در این زمینه باید نسبت به پرداخت تسهیلات هماهنگی لازم را انجام دهند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان الیگودرز با اشاره به اینکه 25 هزار دانش‌آموز در سطح شهرستان الیگودرز وجود دارد عنوان کرد: در بحث آموزش جهت پیشگیری از اعتیاد فعالیت‌هایی توسط آموزش‌ و پرورش و شبکه بهداشت انجام‌شده اما کافی نیست و از طرفی در بحث آموزش توجه به شهر معطوف شده و از روستاها غافل شده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه حدود 60 درصد معتادان کمپ‌های ترک اعتیاد در شهرستان الیگودرز روستایی هستند بیان کرد: متأسفانه اکثر مردم روستاها به‌ نوعی مصرف‌کننده مواد صنعتی هستند که با این‌ وجود بخش اعظمی از نیروی مولد و تولیدگر از چرخه کار خارج می‌شود که باید به این موضوع توجه شود.

بولحسنی در بحث پیشگیری از اعتیاد عدم اعزام روحانی در مناطق مختلف شهرستان به‌ ویژه مناطق روستایی و صعب‌العبور را یکی از نقاط ضعف این حوزه برشمرد و گفت: با توجه به صعب‌العبور بودن برخی از روستاها باید یک سری امکانات و مشوق‌ها برای حضور روحانی در این مناطق در نظر گرفته شود.

وی با تأکید بر عملی شدن موضوعات فرهنگی در راستای مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: اگر نظارتی بر کمپ‌های غیرمجاز انجام شود فقط محلی برای کسب درآمد نخواهند بود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان الیگودرز با بیان اینکه چهار کمپ مجاز در سطح شهرستان الیگودرز وجود دارد خاطرنشان کرد: با بررسی ورودی و خروجی کمپ‌ها می‌توان یک کار جامعه‌شناسانه انجام داد.

رضا درویشی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر رومشکان نیز در این جلسه با تأکید بر پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی به بهبودیافتگان اظهار داشت: در بحث مقابله با مواد مخدر در شهرستان عملکرد نسبت به سایر شهرستان‌های استان خوب بوده اما در زمینهٔ مبارزه با خرده‌فروشی ضعیف عمل شده است.

وی در رابطه با تبلیغات محیطی حوزه مبارزه با مواد مخدر افزود: در این راستا نیز خیلی کم اقدام شده اما علی‌رغم کمبود اعتبار سال گذشته شش بنر تبلیغاتی در این شهرستان نصب شد.