رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

تسهیلات خوداشتغالی به مددجویان بروجردی پرداخت شود - نمایش محتوای خبر

 

 

تسهیلات خوداشتغالی به مددجویان بروجردی پرداخت شود

تسهیلات خوداشتغالی به مددجویان بروجردی پرداخت شود

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) بروجرد گفت: پرداخت تسهیلات خوداشتغالی به مددجویان بروجردی به دلیل عدم تسویه وام‌های گذشته با مشکل مواجه شده که لازم است مشکل ضمانت‌های بانکی برطرف شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، علی معظمی صبح امروز در جلسه‌ای با حضور رئیس کمیته امداد کشور و جمعی از کارکنان کمیته امداد این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: تلاش می‌شود با توسعه خدمات حمایتی به مددجویان این نهاد حمایتی در بروجرد تعداد آن‌ها را کاهش داد.

وی با اشاره به جمعیت 333 هزار و 763 نفری شهرستان بروجرد، افزود: 10 هزار و 543 خانوار معادل 19 هزار و 850 نفر درمجموعه شهرستان بروجرد و روستاهای آن تحت پوشش خدمات حمایتی کمیته امداد شهرستان بروجرد قرار دارند.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) بروجرد با بیان اینکه مددجویان این نهاد در 179 روستای بروجرد تحت پوشش خدمات حمایتی قرار دارند، عنوان کرد: چهار هزار و 351 خانوار به تعداد هشت هزار و 265 نفر از ساکنان روستائی این شهرستان تحت پوشش خدمات حمایتی قرار دارند که درمجموع 9 هزار و 997 خانوار از این نهاد مستمری دریافت می‌کنند.

وی با بیان اینکه تعداد افراد تحت پوشش کمیته امداد بروجرد نسبت به جمعیت این شهرستان 5.8 درصد است، بیان کرد: این شهرستان کمترین افراد تحت پوشش خدمات حمایتی کمیته امداد در سطح استان لرستان را دارد.

معظمی با اشاره به مشکلات حوزه مدیریتی کمیته امداد این شهرستان، تصریح کرد: عدم اجرای ساختار مدیریت جدید بلاتکلیفی کارکنان این نهاد در بروجرد را به وجود آورده علاوه بر آن در حوزه‌های مختلف این نهاد حمایتی در این شهرستان با کمبود شدید نیرو مواجه است.

وی به کمبود مددکار اجتماعی در این نهاد حمایتی در شهرستان بروجرد اشاره و خاطرنشان کرد: کمبود نیروی مددکاری به نسبت ساختار قدیم به جدید در کمیته امداد بروجرد بسیار محسوس است به گونه‌ای که نسبت پرونده‌های در اختیار مددکاران در میانگین کشوری بین 500 تا 700 پرونده است در حالی‌ که این میزان در بروجرد به هزار و 400 پرونده برای هر مددکار رسیده که با وضعیت فعلی سرکشی و رسیدگی به مددجویان توسط مددکاران درسال بسیار مشکل است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) بروجرد با اشاره به کمبود اعتبارات به منظور تجهیز اردوگاه کمیته امداد این شهرستان، گفت: اردوگاه بروجرد به وسعت یک و نیم هکتار از محل کمک‌های مردمی خریداری‌ شده که حدود هفت سال اردوهای مختلف در آن برگزارشده اما هم‌اینک برای تأمین و تجهیز آن با مشکل مواجه هستیم.

وی با اشاره به مشکلات مددجویان این نهاد حمایتی در راستای دریافت تسهیلات خوداشتغالی، اظهار داشت: مددجویان بروجردی به دلیل دریافت وام‌های تسویه نشده از گذشته نمی‌توانند از سیستم بانکی تسهیلات موردنیاز خود را دریافت کنند که لازم است تدبیری برای این مشکل اندیشیده شود تا مددجویان با مشکل ارائه ضمانت به بانک‌ها مواجه نشوند.

معظمی با تأکید بر توجه ویژه به جایگاه مددکاران، افزود: در ساختارهای گذشته توجهی به جایگاه مددکاران نشده که لازم است این مهم در مدیریت‌های جدید برنامه‌ریزی‌ شده و تعداد مددکاران افزایش یابد.