سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

تسهیلات کم بهره در اختیار پژوهشگران لرستانی قرار بگیرد - نمایش محتوای خبر

 

 

تسهیلات کم بهره در اختیار پژوهشگران لرستانی قرار بگیرد

تسهیلات کم بهره در اختیار پژوهشگران لرستانی قرار بگیرد

استاندار لرستان گفت: تسهیلاتی با بهره کمتر از ۴درصد در اختیار پژوهشگران استان قرار بگیرد تا به تجاری‌سازی طرح‌های خود بپردازند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، هوشنگ بازوند در حاشیه افتتاحیه نمایشگاه پژوهش و فناوری استان لرستان که در دانشگاه لرستان برگزار شد، اظهار داشت: بحث تجاری‌سازی طرح‌های پژوهشی نخبگان استان باید موردتوجه قرار بگیرد تا زمینه توسعه و پیشرفت استان فراهم شود.

وی افزود: زمانی می‌‌توان از توسعه سخن به میان آورد که علم و دانش پژوهشگران، در جامعه به کار گرفته و نیز بحث تجاری‌سازی اختراعات آنان موردتوجه قرار بگیرد.

استاندار لرستان با بیان اینکه همه دستگاه‌های اجرایی استان لرستان مکلف‌اند از طرح‌های پژوهشی محققان، پژوهشگران، مخترعان و ایده پردازان استان استفاده کنند، عنوان کرد: در راستای حمایت از پژوهشگران استان لرستان، باید تسهیلاتی با بهره کمتر از چهار درصد در اختیار پژوهشگران قرار بگیرد تا بحث تجاری‌سازی طرح‌های خود را پیش ببرند.

بازوند بیان کرد: رایزنی‌هایی با بانک‌های استان انجام‌ شده تا تسهیلات کم‌بهره در اختیار نخبگان و پژوهشگران قرار دهند؛ امید است با همکاری بانک‌ها، این مهم محقق شود.

وی تصریح کرد: باید دانشگاه‌ها در توسعه استان نقش ایفا کنند، در غیر این صورت همه مدیریت‌ها بر اساس سعی و خطا انجام می‌شود و پیشرفتی نیز برای استان حاصل نمی‌شود.