رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

تسهیلات ۳۰ میلیون تومانی به جوانان لرستانی پرداخت می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

تسهیلات ۳۰ میلیون تومانی به جوانان لرستانی پرداخت می‌شود

تسهیلات ۳۰ میلیون تومانی به جوانان لرستانی پرداخت می‌شود

مسئول بسیج سازندگی لرستان گفت: بسیج سازندگی ‌در راستای اقتصاد مقاومتی تسهیلات ازدواج ۳۰ میلیون تومانی به جوانان پرداخت می‌کند.

علی بیرانوند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، اظهار داشت: در عرصه اقتصاد مقاومتی سازمان بسیج سازندگی جهت تسهیل امر ازدواج به کسانی که بخواهند در بخش‌های مختلف، کشاورزی را احیاء کنند، تسهیلات پرداخت می‌کند.

وی با اشاره به اینکه واگذاری تسهیلات به جوانان سبب ایجاد اشتغال و برطرف شدن دغدغه‌های بعد از ازدواج آن‌ها می‌شود، افزود: در این راستا به افرادی که بخواهند وارد عرصه فعالیت‌های اقتصادی شوند تا سقف 30 میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شود.

مسئول بسیج سازندگی لرستان در رابطه با شرایط اخذ تسهیلات ازدواج از ناحیه بسیج سازندگی، عنوان کرد: در عرصه اقتصاد مقاومتی هر جوانی که می‌خواهد تشکیل خانواده دهد در صورت داشتن مجوز و پروانه بهره‌برداری می‌تواند تسهیلات دریافت کند.

وی بیان کرد: میزان سود این تسهیلات برابر طرح اقتصاد مقاومتی ارائه‌شده از 15 تا 18 درصد در نظر گرفته شده است.

بیرانوند با اشاره به اینکه بسیج سازندگی در راستای صدور مجوز در عرصه‌های اقتصاد مقاومتی نیازمند حمایت دولت است، بیان کرد: همان‌طور که بسیج سازندگی جهت افزایش تولید، خدمت به مردم، امنیت غذایی و جلوگیری از واردات به کمک دولت آمده، دولت هم در همکاری لازم را جهت صدور مجوز داشته باشد و ‌ایجاد مانع نکند.

وی تصریح کرد: از ادارات متولی صدور پروانه بهره‌برداری انتظار می‌رود که مجوز صلاحیت کار را به جوانان بدهند چراکه این امر از یک‌طرف سبب تسهیل در امر ازدواج و از طرفی دیگر به امنیت غذایی و جلوگیری از واردات که خود سبب صرفه‌جویی ارزی کشور می‌شود، کمک می‌کند.

مسئول بسیج سازندگی لرستان محور فعالیت‌های بسیج سازندگی در سه عرصه محرومیت‌زدایی، اردوهای جهادی واقتصاد مقاومتی برشمرد و گفت: سال گذشته در بخش اقتصاد مقاومتی در جهت تأمین نیازهای اولیه جامعه، اشتغال و امنیت غذایی زمینه اشتغال یک‌هزار و 413 نفر در استان ایجاد شد.

وی اظهار داشت: دولت می‌تواند در عرصه اقتصاد مقاومتی با برنامه‌ریزی سالانه  جهت رفع نیازمندی های جامعه امکانات واعتبارات لازم را فراهم آورد.