رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

تشرف به کربلا تنها با ثبت‌نام در سامانه "سماح" امکان‌پذیر است - نمایش محتوای خبر

 

 

تشرف به کربلا تنها با ثبت‌نام در سامانه "سماح" امکان‌پذیر است

تشرف به کربلا تنها با ثبت‌نام در سامانه "سماح" امکان‌پذیر است

مدیرکل حج و زیارت استان لرستان گفت: متقاضیان تشرف به کربلا تا ساعت 20 امشب می‌توانند برای پیاده‌روی اربعین در سامانه "سماح" ثبت نام کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، محمد خسروی صبح امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان، اظهار  داشت: افرادی که قصد تشرف به کربلای معلی و زیارت در  اربعین را دارند تنها از طریق سامانه حج و زیارت کشور موسوم به "سماح" می‌توانند ثبت‌نام خود را به عمل‌ آورند.

وی با بیان اینکه به همراه داشتن گذرنامه و اخذ ویزا برای همه زائران اربعین ضروری است، افزود: بدون داشتن گذرنامه و ویزا اجازه خروج از مرز به متقاضیان زیارت کربلا در  اربعین داده نمی‌شود، بنابر این لازم است زائرانی که قصد تشرف به کربلای معلی را دارند هر چه سریع‌تر نسبت به دریافت گذرنامه خود اقدام کنند.

مدیرکل حج و زیارت استان لرستان عنوان کرد: متقاضیان تشرف به این سفر معنوی لازم نیست به کنسولگری‌ها و سفارت عراق مراجعه کنند بلکه می‌توانند در اسرع وقت با مراجعه به دفاتر زیارتی مجاز سطح شهر خود نسبت به دریافت ویزا و گذرنامه اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه ویزای انفرادی برای هیچ‌ یک از افراد صادر نمی‌شود، بیان کرد: افراد ثبت‌نام‌ شده در گروه‌های شش‌ نفره ساماندهی شده و در یک‌ زمان مشخص همگی به صورت گروهی از مرز خارج می‌شوند اما به هنگام مراجعت به کشور می‌توانند به صورت انفرادی خارج از گروه‌های خود وارد کشور شوند.

خسروی تصریح کرد: ویزای افراد در این ایام تنها به صورت ویزای شش‌ نفره به بالا صادر می‌شود که هزینه آن 30 دلار است و مبلغ 10 هزار تومان نیز دفاتر زیارتی بابت انجام مراحل صدور ویزا از متقاضیان اخذ می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه متقاضیان این سفر معنوی تنها به دفاتر مجاز زیارتی در شهر خود مراجعه کنند، خاطرنشان کرد: بر اساس اعلام سازمان حج و زیارت کشور هم استانی‌ها نیز هم‌زمان با سراسر کشور تا ساعت 20 امشب می‌توانند با مراجعه به دفاتر مجاز زیارتی نسبت به دریافت ویزای خود اقدام کرده و فریب افراد سودجو که به صورت غیرمجاز اقدام به ثبت‌نام متقاضیان می‌کنند را نخورند.