رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

تشکل‌های دانشجویی استان لرستان تقویت شود - نمایش محتوای خبر

 

 

تشکل‌های دانشجویی استان لرستان تقویت شود

تشکل‌های دانشجویی استان لرستان تقویت شود

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان گفت: تشکل‌های دانشجویی در استان لرستان تقویت و فرصت برای همه سلیقه‌های سیاسی که می‌خواهند در چارچوب قانون فعالیت کنند فراهم شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد سید سعید شاهرخی ظهر امروز در جلسه هم‌اندیشی با روسای دانشگاه‌های استان لرستان به راهپیمایی 13 آبان اشاره و اظهار داشت: حضور مردم، روسای دانشگاه‌ها و مدیرکل آموزش‌وپرورش استان و مدیران مناطق در یوم‌الله 13 آبان چشمگیر بود و امروز که در دهه چهارم انقلاب هستیم حضور پرشور، پررنگ و معنی‌دار در راهپیمایی 13 آبان مایه افتخار در همه عرصه‌های سیاسی و اجتماعی است.

وی افزود: اندک افرادی در برخی گروه‌های سیاسی همواره تلاش کردند و می‌کنند تا ایام عمومی و روزهای ملی را به نفع خود برای مقابله را رقیب استفاده کنند که توصیه می‌شود به‌هیچ‌عنوان در این کارها که با هیچ‌کدام از معیارهای انقلابی و بنیان این حرکت‌هایی که مربوط به اصل انقلاب و نظام است ورود پیدا نکنند و اجازه دهند به‌صورت تمام از این ظرفیت و حضور برای مقابله با دشمنان قسم‌خورده نظام و انقلاب استفاده شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان بابیان اینکه تشکیل این جلسه در راستای توجه به مسائل دانشجویی است عنوان کرد: امسال با آغاز بازگشایی دانشگاه‌ها شاهد حضور 100 هزارنفری دانشجویان بوده‌ایم که ساماندهی به لحاظ مسائل فرهنگی و سلفی کار سنگینی است که خوشبختانه مدیران دانشگاه‌ها به‌خوبی نقش خود را ایفا کرده‌اند.

وی بیان کرد: به‌طورقطع نارسایی‌ها و مشکلاتی نیز ایجاد می‌شود که در مقابل خدمات‌رسانی‌های فراوانی که توسط دانشگاه‌ها انجام می‌شود ناچیز است که باید این مشکلات نیز مرتفع شود.

شاهرخی تصریح کرد: باید توجه ویژه‌ای به مسائل فرهنگی، سیاسی، فکری، و آموزشی دانشجویان به‌صورت هم‌زمان موردتوجه قرار گیرد چراکه اگر بنا است دانشجویی اثرگذار داشته باشیم باید این چند بخش باهم موردتوجه قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: تشکیل کرسی‌های آزاداندیشی در موضوعات متعددی که موردنیاز و توجه جوانان است با کمک و راهنمایی متولیان امر کاری ضروری است که باید طی برنامه‌ریزی خاصی انجام شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان گفت: در راستای کرسی‌های آزاداندیشی و فعالیت‌های اجتماعی و سیاسی، تلاش شود فضای بازی برای طرح پرسش و سؤالاتی که در ذهن جوانان است را به‌راحتی مطرح کنند و پاسخ‌هایشان را به‌صورت اقناعی از کارشناسان و خبرگان دریافت کنند.

وی بابیان اینکه نکته حائز اهمیت تقویت تشکل‌های دانشجویی است اظهار داشت: حرکتی را خود دانشجوها انجام می‌دهند ولی حمایت ما خیلی مؤثر است تا بتوانیم این تشکل‌ها را  تقویت کنیم و فرصت را برای همه سلیقه‌های سیاسی که می‌خواهند در چارچوب قانون فعالیت کنند فراهم کنیم؛ فرصت برابر در اختیار  آن‌ها قرار دهیم تا شاهد رشد و بالندگی هر چه بیشتر دانشجویان و دانشگاه‌ها باشیم.

شاهرخی افزود: توجه جدی به مسائل رفاهی و سلفی دانشجویان باشد و بحث سلف‌سرویس‌های غذاخوری، سرویس‌های ایاب ذهاب و خوابگاه‌ها به‌ویژه خوابگاه‌های خودگردان و آنچه در خوابگاه‌ها می‌گذرد به جد موردتوجه قرار گیرد.

وی عنوان کرد: نظارت جدی بر خوابگاه‌های خودگردان انجام و آمار دقیقی از دانشجویان ساکن جمع‌آوری شود و نظارت‌ها برای رفاه دانشجویان انجام شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان بیان کرد: دبیرخانه کمیسیون اطلاعات دانشجویی دانشگاه‌ها را فراهم کنند تا امسال آمار دقیقی را به‌صورت رسمی داشته باشیم.

وی در راستای مشکل ترددو سرویس دانشگاه آزاد تصریح کرد: فرماندار خرم‌آباد و اتوبوس‌رانی جلسه‌ای در این زمینه داشته باشند و در راستای حل مشکلات بین دانشگاه، نیروی انتظامی و فرمانداری به تفاهم برسند.