سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

تشکل‌های مردم‌نهاد ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در بروجرد را معرفی کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

تشکل‌های مردم‌نهاد ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در بروجرد را معرفی کنند

تشکل‌های مردم‌نهاد ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در بروجرد را معرفی کنند

فرماندار بروجرد گفت: تشکل‌های مردم‌نهاد در راستای معرفی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در شهرستان بروجرد تقویت شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، علی کورانی فر ظهر امروز در جلسه هماهنگی برگزاری دهمین همایش تشکل‌های مردم‌نهاد کشور اظهار داشت: تمامی نهادها وادارات باید در راستای برگزاری این همایش تلاش کرده تا بتوانند ظرفیت‌ها و فرصت‌های استان لرستان به‌ویژه شهرستان بروجرد را به شرکت‌کنندگان در همایش معرفی کنند.

وی میزبانی ازاین‌گونه همایش‌ها را زمینه‌ای مغتنم برای معرفی ظرفیت‌ها و قابلیت‌های شهرستان بروجرد دانست و افزود: باید از هر فرصتی برای معرفی ظرفیت‌ها و قابلیت‌های شهرستان بروجرد استفاده‌شده و مشاهیر، مفاخر و زمینه‌های مساعد فرهنگی اقتصادی این شهرستان برای عموم مردم معرفی شود.

فرماندار بروجرد تمایل سرمایه‌گذاران برای حضور در بازار سرمایه‌گذاری این شهرستان را از دیگر دستاوردهای مثبت برگزاری این‌گونه همایش‌ها دانست و بیان کرد: به دنبال معرفی ظرفیت‌های فراوان سرمایه‌گذاری در این شهرستان سرمایه‌گذاران تمایل بیشتری برای حضور در بازار سرمایه‌گذاری و رقابت خواهند داشت و از این طریق رونق اقتصادی نصیب این شهرستان و مجموعه استان لرستان می‌شود.

وی با تأکید بر لزوم تقویت سمن‌های مردم‌نهاد عنوان کرد: نگاه به این همایش تنها نباید به‌منزله یک همایش سیاسی باشد بلکه حضور سمن‌های مردم‌نهاد می‌تواند تسهیل‌کننده امور مختلف باشد همچنان که این سمن‌ها می‌توانند حلقه اتصال دولت و مردم باشند بنابراین تقویت این تشکل‌ها باید در رأس برنامه‌ها قرار گیرد و زمینه برای فعالیت‌های سودمند آن‌ها فراهم شود.

کورانی فر بر اخذ مجوزهای قانونی برای برگزاری این همایش توسط مجریان برگزارکننده تأکید کرد و گفت: اصل و اساس برگزاری چنین همایشی منوط به اخذ مجوزهای قانونی لازم در این زمینه است تا بتوان نسبت به دریافت حمایت‌های دستگاه‌های دولتی مختلف اقدام کرد.

در این جلسه مقرر شد نهادهای فرهنگی هنری این شهرستان در راستای معرفی فرهنگ و آئین استان لرستان و نیز مجموعه‌های تاریخی با مجریان این همایش همکاری لازم را انجام داده و اماکن لازم برای اسکان و پذیرایی از میهمانان محیا شود.