رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

تشکیل مجمع خیرین مبارزه با مواد مخدر در لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

تشکیل مجمع خیرین مبارزه با مواد مخدر در لرستان

تشکیل مجمع خیرین مبارزه با مواد مخدر در لرستان

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر لرستان از تشکیل مجمع خیرین مبارزه با مواد مخدر در استان لرستان با عنوان همراهان بهبودیافتگان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از دورود، غلامرضا آقامیرزایی در جلسه شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان دورود با اشاره به فرا رسیدن ایام نوروز اظهار داشت: استان لرستان با توجه به شرایط آب و هوایی و جاذبه‌های گردشگری فراوان‌ پذیرای میهمانان نوروزی بسیاری از سراسر کشور است.

وی افزود: به همین منظور جمع‌آوری کارتن‌خواب‌های معتاد و متکدیان توسط بهزیستی، کمیته امداد، نیروی انتظامی و شهرداری‌ها در دستور کار قرار دارد تا در این ایام چهره استان از این موارد پاک‌سازی شود.

این مسئول با بیان اینکه به دنبال راه‌اندازی مجمع خیرین در بخش مبارزه با مواد مخدر هستیم، تاکید کرد: هدف از تشکیل این مجمع با عنوان همراهان بهبود‌یافتگان به منظور ساماندهی این کمک‌ها در یک مجمع واحد هستند.

وی با بیان اینکه باید از توان خیرین در بخش مبارزه با مواد مخدر استفاده شود، تصریح کرد: مبارزه با مواد مخدر دارای دامنه وسیعی است که انجام کار در این عرصه نیازمند اعتبارات خاص و ویژه‌ای است.

آقامیرزایی در خصوص فعالیت کمپ‌های ترک اعتیاد در استان لرستان خاطرنشان کرد: برخی کمپ‌های ترک اعتیاد که بدون مجوز و برخلاف قانون فعالیت می‌کنند، زحمات افراد دیگر در سایر کمپ‌ها را زیر سئوال می‌برند.

وی با اشاره به لزوم انجام اقدامات پژوهشی خاطرنشان کرد: برقراری رابطه بین مبارزه، درمان و پیش‌گیری باید برای کسب بهترین نتیجه صورت گیرد.

این مسئول با اشاره به مرکز نگهداری افراد معتاد، کارتن‌خواب و بی‌سرپرست در استان لرستان اظهار داشت: یک مرکز در استان لرستان احداث شده است و به دنبال توسعه آن هستیم.