رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

تشکیل کانون زنان بازرگان و کارآفرین در استان لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

تشکیل کانون زنان بازرگان و کارآفرین در استان لرستان

تشکیل کانون زنان بازرگان و کارآفرین در استان لرستان

رئیس هیئت‌ مدیره اتاق بازرگانی استان لرستان گفت: کانون زنان بازرگان و کارآفرین استان لرستان مهرماه امسال تأسیس شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، سمیه مهراب‌نیا در جلسه هم‌اندیشی بانوان فرهیخته استان لرستان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، اظهار داشت: کانون زنان بازرگان و کارآفرین استان لرستان به‌عنوان یازدهمین کانون استانی در مهرماه امسال تأسیس شد و کمتر از یک ماه است که هیئت‌مدیره آن فعال است.

وی با اشاره به اهداف تشکیل این کانون، افزود: ساماندهی و توانمندسازی زنان برای ورود به عرصه فعالیت‌های تجاری، ارائه مشاوره‌های لازم با هدف فرهنگ‌سازی در ارتباط با راه‌اندازی و مدیریت صحیح بنگاه‌های اقتصادی و دستیابی به حداکثر ظرفیت کارایی زنان و نقش‌آفرینی در عرصه‌های اقتصادی در راستای اهداف توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران است.

وی انجام بررسی‌های لازم با هدف شناسایی موانع و چالش‌های پیش روی فعالیت‌های زنان بازرگان و چاره‌اندیشی در جهت کمک به رفع این موانع را از دیگر اهداف تشکیل این کانون دانست و عنوان کرد: شناسایی بانوان صاحب ایده و بانوان سرمایه‌گذار و تشویق این افراد در جهت ورود به فضای کسب‌ و کار از دیگر اهداف کانون تشکیل است.

وی با اشاره به اینکه یکی از شاخصه‌های توسعه‌یافتگی، حضور مؤثر زنان در عرصه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و سیاسی است، بیان کرد: در استان لرستان با توجه به محدودیت‌هایی که در سایر زمینه‌ها داریم، شاید بانوان نتوانستند آن‌طور که باید توان و ظرفیت خود را نشان دهند.

مهراب‌نیا تصریح کرد: هدف از تشکیل کانون این است که بتوانیم فضایی را ایجاد کنیم تا بانوانی که صاحب ایده هستند ولی بنا به دلایل مختلفی فعالیت آن‌ها محدود شده است را دوباره به بازار و فضای کسب‌ و کار برگردانیم.

وی خاطرنشان کرد: برای رسیدن به این اهداف، علاوه بر بخش خصوصی نیاز به حمایت و پشتیبانی بخش دولتی است چرا که خیلی از بانوانی که در بخش خصوصی کار می‌کنند توانمند هستند و اگر بتوانیم در امور بانوان لرستان و در تعامل تنگاتنگی که با بخش دولتی داشته باشیم می‌توانیم گام‌های مؤثری در این زمینه برداریم.