جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

تصادفات فوتی در جاده‌های لرستان ۱۳ درصد کاهش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

تصادفات فوتی در جاده‌های لرستان ۱۳ درصد کاهش یافت

تصادفات فوتی در جاده‌های لرستان ۱۳ درصد کاهش یافت

مدیر کل راه و شهرسازی لرستان از کاهش ۱۳ درصدی تصادفات فوتی در این استان خبر داد.

شهرام ملکی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: طی شش ماه نخست امسال تصادفات منجر به فوت در سطح جاده های اصلی و فرعی استان لرستان بیش از ۱۳ درصد کاهش یافته است.

وی با اشاره به تعامل و همكاری مناسب بین دستگاههای متولی امر ایمنی در استان به خصوص اداره كل راه و شهرسازی، اداره كل حمل و نقل و پایانه ها و پلیس راه گفت: این  امر نقش موثری در پیشبرد اهداف مورد نظر به ویژه ارتقاء ضریب ایمنی در سطح راههای استان و در نتیجه كاهش تصادفات رانندگی در راههای برون شهری استان داشته است

مدیر کل راه و شهرسازی لرستان با بیان اینکه خوشبختانه طی چند سال اخیر با برنامه یزی های صورت گرفته شاهد كاهش تلفات ناشی از تصادفات رانندگی در سطح محورهای حوزه استحفاظی استان بوده ایم گفت: در این راستا طی شش ماه اول سالجاری تعداد تلفات ناشی از سوانح رانندگی در راههای اصلی و فرعی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۳ درصد كاهش یافته است.

ملكی حضور فعال عوامل پلیس راه، اصلاح و ساماندهی نقاط پرحادثه راهها، تبدیل محورهای مواصلاتی استان به چهارخطه و اقدامات اداره كل حمل و نقل و پایانه ها در بحث افزایش ایمنی و ... را از عوامل كاهش سوانح رانندگی در لرستان برشمرد.

وی بیان داشت: بر اساس آمار ارائه شده از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای كشور اداره كل راه و شهرسازی لرستان در زمینه كاهش تلفات ناشی از تصادفات طی شش ماه اول سالجاری موفق به كسب رتبه چهارم در بین ادارات كل راه و شهرسازی كشور شده است.