رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

تصادف تانکر نفت‌کش در محور پلدختر ــ خرم‌آباد/ ورود مواد نفتی به رودخانه کشکان - نمایش محتوای خبر

 

 

تصادف تانکر نفت‌کش در محور پلدختر ــ خرم‌آباد/ ورود مواد نفتی به رودخانه کشکان

تصادف تانکر نفت‌کش در محور پلدختر ــ خرم‌آباد/ ورود مواد نفتی به رودخانه کشکان

رئیس اداره محیط‌زیست پلدختر گفت: یک دستگاه تانکر نفت‌کش در جاده پلدختر – خرم‌آباد واژگون و مواد نفتی آن وارد رودخانه کشکان شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، امیررضا محمدی‌نژاد امشب در جمع خبرنگاران شهرستان پلدختر اظهار داشت: یک دستگاه  تانکر نفت‌کش حامل 24 هزار لیتر تینر روغنی ( هیدروکربن سنگین) در جاده پلدختر – خرم‌آباد نزدیکی روستای زورانتل افرینه واژگون شد.

وی افزود: در اثر این واژگونی تمام محموله این تانکر وارد رودخانه کشکان شد ‌که این امر سبب آلوده شدن خاک منطقه و به مخاطره افتادن حیات آبزیان شد.

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست پلدختر عنوان کرد: در اثر این واژگونی راننده تانکر نفت کش مجروح و توسط نیروهای امدادی به بیمارستان پلدختر انتقال یافت.

وی با بیان این‌که محورهای مواصلاتی غرب کشور به‌ ویژه پلدختر لرستان سال‌ها است که جولانگاه تریلرهای حامل مواد نفتی و سوخت است بیان کرد: تکرار حوادث متعدد برای این تریلرها تاکنون مشکلات و خسارات سنگینی را برای محیط‌زیست شهرستان به وجود آورده است.

محمدی نژاد گفت: خسارات جدی این تریلرها به محیط‌زیست شهرستان و نگرانی متولیان امر در زمینهٔ خسارات به زیرساخت‌های ارتباطی و جاده‌ای به معضلی برای شهرستان تبدیل‌شده که جا دارد مسئولان امر از تردد این‌گونه وسایل نقلیه سنگین به محورهای مواصلاتی پلدختر خودداری کنند.

وی تصریح کرد: کارشناس تصادفات پلیس‌راه ملاوی علت این سانحه رانندگی را سرعت‌بالا و عدم توانایی از سوی راننده تانکر نفت‌کش اعلام کرد.