جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

تعامل و هم‌دلی با دولت نقد نکردن عملکرد دولت نیست - نمایش محتوای خبر

 

 

تعامل و هم‌دلی با دولت نقد نکردن عملکرد دولت نیست

تعامل و هم‌دلی با دولت نقد نکردن عملکرد دولت نیست

امام جمعه موقت بروجرد گفت: تحقق شعار امسال در سایه تعامل و هم‌دلی دولت و ملت در پذیرش انتقادهای به‌جا به‌دست می‌آید.

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، حجت‌الاسلام و المسلمین احمد غلامی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه در جمع نمازگزاران بروجردی، اظهار کرد: دولت نباید به صرف داشتن عملکردی هم‌سو با خواسته اکثریت ملت از انتقادات سازنده چشم پوشیده و مانع تداوم و ابراز آن در بخش‌های مختلف شود.

وی با اشاره به لزوم نقد منصفانه و واقعی در حوزه‌های مختلف توسط کارشناسان امر، عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی با بصیرت و هوشیاری در نام‌گذاری این سال با عنوان دولت و ملت؛ هم‌دلی و هم‌زبانی خواستار تبادل نظر و ارائه راه‌کارهای مبتنی بر آراء و نظریات کارشناسان شدند تا از این ره‌آورد پیشرفت همه جانبه نصیب کشور شود.

خطیب جمعه بروجرد با اشاره به تلاش در مسیر تحقق شعار امسال، اضافه کرد: توفیق در دستیابی به این شعار ارزشمند در سایه تبادل آراء نظرات دولت و ملت است و لازم است در انتهای سال با ارزیابی از نحوه وصول این شعار نقاط قوت و ضعف دولت و ملت مورد ارزیابی و اصلاح قرار گیرد.

حجت‌الاسلام غلامی با اشاره به نقش جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان اسلامی خاطرنشان کرد: امروز با عنایت به توفیقات جمهوری اسلامی ایران در تمامی شئون کشور دیگر کسی نمی‌تواند حقوق ملت ایران را در دنیا نادیده گرفته و ذره‌ای به آن تجاوز کند چراکه ملت ایران ثابت کرده است سردمدار اسلام‌گرایی در جهان هستند.

وی تحقق اهداف و آرمان‌های ارزشمند اسلام را هدف غایی از برپایی انقلاب اسلامی دانست و بیان کرد: بروز برخی مشکلات در حوزه‌های مختلف در گوشه و کنار کشور چیزی از ارزش‌های نظام و ملت مبارز و همیشه در صحنه ایران اسلامی کم نمی‌کند.

امام جمعه موقت بروجرد در ادامه با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران در دوران انقلاب اسلامی، افزود: توفیقات امروز تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران اسلامی که توانسته است جایگاه ایران را در منطقه و جهان به اثبات رساند مرهون ایثار و جان‌فشانی شهدا به ویژه شهدای هسته‌ای است که در راه اعتلای ایران اسلامی از هیچ تلاشی فروگذار نکردند تا جان خویش را در این مبارزه نثار آرمان‌های انقلاب کردند.

خطیب جمعه بروجرد با اشاره به نتایج دور جدید مذاکرات هسته‌ای ایران و کشورهای 1+5 این مذاکرات را تثبیت‌کننده عزت و سرفرازی ملت ایران در منطقه و جهان توصیف و عنوان کرد: تحقق اهداف هسته‌ای ایران اسلامی که عمده‌ترین مطالبه ملت و رهبری در طول سالیان پس از پیروزی انقلاب اسلامی بوده است، امروز با همت و تلاش پیگیر تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای محقق شده و وارد دور جدیدی از مذاکرات شده است.

حجت‌الاسلام غلامی بیانات اخیر مقام معظم رهبری در خصوص توافقات پیش‌رو را نشان‌دهنده حساسیت موضوع دانست و تأکید کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در طول مذاکرات همواره با هوشیاری و بصیرت با ایراد بیانات ارزشمند خود در کنار تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران قرار داشته و راه مذاکره منطقی و اصولی را پیش‌روی آنها قرار داده است.