جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

تعاونی داروهای گیاهی با رویکرد اقتصاد مقاومتی در بروجرد تشکیل می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

تعاونی داروهای گیاهی با رویکرد اقتصاد مقاومتی در بروجرد تشکیل می‌شود

تعاونی داروهای گیاهی با رویکرد اقتصاد مقاومتی در بروجرد تشکیل می‌شود

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد گفت: تعاونی داروهای گیاهی با رویکرد اقتصاد مقاومتی مبنی بر ممانعت از خام فروشی گیاهان دارویی در بروجرد تشکیل می‌شود.

کامران فرشید در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بروجرد اظهار داشت: به‌منظور به‌کارگیری فارغ‌التحصیلان رشته‌های کشاورزی و اشتغال‌زایی آن‌ها با الگو گرفتن از شهرهای موفق کشور، تعاونی داروهای گیاهی در بروجرد تشکیل می‌شود.

وی با اشاره به فواید بی‌شمار تشکیل تعاونی در بخش‌های مختلف کشاورزی عنوان کرد: تشکیل این تعاونی‌ها علاوه بر فرصت اشتغال‌زایی فراوانی که به وجود می‌آورد، می‌تواند مانع از خام فروشی گیاهان دارویی که شهرستان بروجرد زمینه مساعدی برای پرورش آن‌ها دارد، شود.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد بابیان اینکه تشکیل تعاونی گیاهان دارویی با رویکرد اقتصاد مقاومتی مانع از خام فروشی آن‌ها و در نهایت خروج ارز از کشور می‌شود، افزود: به این منظور ضرورت دارد سازمان فنی و حرفه‌ای شهرستان بروجرد با ارائه آموزش‌های لازم و نیز ایجاد رشته‌های جدید آموزش فنی و حرفه‌ای در این زمینه بتواند مهارت‌های لازم را برای کارآموزان این حرفه نهادینه کند.

وی تصریح کرد: می‌توان با ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای لازم در این زمینه مربیان مسلط به این رشته را آموزش داده و از آن‌ها در سطح روستاهای بروجرد بهره گرفته و با هدایت نیروی کار به سمت مهارت‌آموزی بتوان زمینه‌های ایجاد اشتغال و فرصت‌های جدید کاری در شهرستان بروجرد را فراهم کرد.

فرشید از تشکیل تعاونی چندمنظوره خبرنگاران در شهرستان بروجرد خبر داد و گفت: با توجه به اینکه بسیاری از خبرنگاران فعال در این شهرستان از هیچ‌گونه پوشش حمایتی برخوردار نیستند، می‌توان با تشکیل این تعاونی زمینه حمایت از آن‌ها و جذب کمک‌های دولتی نظیر تسهیلات ارزان‌قیمت و خدمات بیمه که به این قشر اختصاص می‌یابد را فراهم کرده و حمایت‌های لازم از خبرنگاران عضو این تعاونی را جذب کرد.