رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۸

تعداد تخت‌های ویژه بیمارستان های لرستان ۹۵ درصد افزایش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

تعداد تخت‌های ویژه بیمارستان های لرستان ۹۵ درصد افزایش یافت

تعداد تخت‌های ویژه بیمارستان های لرستان ۹۵ درصد افزایش یافت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: تخت‌های ویژه بیمارستان‌های لرستان ۹۵ درصد افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم آباد، کوروش ساکی ظهر امروز در حاشیه بازدید وزیر دادگستری از بیمارستان شهید رحیمی اظهار داشت: طرح تحول سلامت در اردیبهشت سال 93 در لرستان کلید خورد.

وی افزود: در این طرح در قسمت عمده در هفت بسته ارائه خدمات به بیماران صورت گرفت که شاه بیت این طرح بحث کاهش پرداختی از جیب بیماران بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان تشویق به زایمان طبیعی را یکی از اهداف طرح تحول سلامت در استان دانست و عنوان کرد: طی حدود یک سال و هشت ماه اخیر بیش از چهار هزار زایمان داشتیم.

وی مقیم با اشاره به اینکه بودن یک پزشک متخصص در اورژانس در امر رسیدگی به بیمار یک امر حیاتی است، بیان کرد: در بیمارستان های استان این کار را شروع کردیم گاهی در برخی جاها نقص هایی وجود دارد که به واسطه کم بودن تعداد پزشکان متخصص ما است.

ساکی با بیان اینکه تمام بیمارستان های 11 شهرستان استان پنج پزشک متخصص به عنوان پایه اصلی را دارند، گفت: از ابتدای طرح تحول سلامت در استان تاکنون حدود 180 میلیارد تومان از طرف وزارت بهداشت به ما اختصاص داده شده که حدود 65 درصد آن برای کاهش پرداختی از جیب بیماران بوده است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته بیش از 100 میلیارد تومان تجهیزات از محل طرح تحول سلامت گرفتیم، تصریح کرد: طی 1.5 سال اخیر تخت های ویژه استان را بیش از 95 درصد افزایش دادیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان خاطرنشان کرد: دو هزار تخت بیمارستانی در استان داشتیم که در حال رساندن آنها به حدود سه هزار تخت هستیم.

وی به طرح بلندمدت اضافه شدن 500 تخت بیمارستانی در خرم آباد توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) اشاره کرد و اظهار داشت: با تخت های دورود و خرم آباد و طرح های بلند مدت تعداد تخت های بیمارستانی لرستان به بیش از چهار هزار تخت خواهد رسید.

ساکی گفت: شاخص کشوری به ازای هر هزار نفر 1.6 تخت است که با این اتفاق لرستان به بیشتر از سطح استانداردها خواهد رسید.