جهش تولید | شنبه، ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

تعداد پزشکان متخصص در مراکز شهرها افزایش می‌یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

تعداد پزشکان متخصص در مراکز شهرها افزایش می‌یابد

تعداد پزشکان متخصص در مراکز شهرها افزایش می‌یابد

وزیر بهداشت گفت: تعداد پزشک متخصصی که سال گذشته به مراکز شهرها آمده‌اند با هیچ سالی قابل مقایسه نیست و امسال هم تعداد قابل توجهی اضافه می‌شود.

حسن قاضی‌زاده هاشمی در حاشیه افتتاح مجتمع آموزش عالی سلامت شهرستان دورود در پاسخ به سئوال خبرنگار تسنیم در دورود، در خصوص اینکه در طرح سلامت توجه خاصی به روستاها شده و پزشکان به سوی روستا تمایل دارند اظهار داشت: این نهایت آرزوی ما است و یک زمانی همه از روستا به شهرها می‌آمدند و این امر نشان دهنده این است که تصمیم‌گیری و سیاست گذاری دولت صحیح بوده است.

وی افزود: رفتن پزشک و ماما به روستا خیلی خوب است؛ اول باید گذاشت روستاها و حاشیه شهرها اشباع شود و به تدریج فکری برای مراکز شهرها می‌کنیم و در مرکز شهرها بر خلاف گذشته متخصصین می‌آیند و تعداد پزشک متخصصی که سال گذشته به شهرها آمده‌اند با هیچ سالی قابل مقایسه نیست و امسال هم تعداد قابل توجهی اضافه می‌شود.

وزیر بهداشت بیان کرد: من فکر می‌کنم جهت‌گیری ما درست است و بیشتر به طرف مناطق محروم هست اگر چه این بخش از کشور کمتر به آن توجه شده و معتقد هستیم به بهداشت و درمان کم توجه شده است و خوشحال هستیم که دولت و مجلس دست به دست هم داده‌اند و انشاالله در این برهه بتوان عقب افتادگی‌ها را جبران کنیم و فکر می‌کنم آینده خوبی در پیش داریم.

وزیر بهداشت که صبح امروز در سفری یک روزه به استان لرستان سفر کرده است، در برنامه نخست خود از بیمارستان عشایر خرم آباد بازدید و سپس به شهرستان بروجرد سفر کرد و بزرگترین کلینیک دندانپزشکی کشور را در این شهرستان افتتاح کرد.

بازدید از روند احداث بیمارستان آیت‌الله بروجردی و بیمارستان شهید چمران بروجرد برنامه بعدی وزیر بهداشت در سفر به لرستان بود که بعد از آن به شهرستان دورود سفر و از روند احداث بیمارستان تازه تاسیس 160 تختخوابی و بازسازی  بیمارستان شهدای هفتم تیر دورود بازدید کرد و در آخرین برنامه خود در  لرستان مجتمع آموزش عالی سلامت دورود افتتاح شد.