جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

تعریف 169 طرح کلی در سند اقتصاد مقاومتی لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

تعریف 169 طرح کلی در سند اقتصاد مقاومتی لرستان

تعریف 169 طرح کلی در سند اقتصاد مقاومتی لرستان

در سند اقتصاد مقاومتی استان لرستان در مجموع 169 طرح کلی با 661 زیر پروژه در مدت دو سال تعریف شده است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، استاندار لرستان با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی در استان لرستان از تیر ماه امسال وارد مرحله اقدام و عمل شده است گفت: در سند اقتصاد مقاومتی استان در مجموع ۱۶۹ طرح کلی با ۶۶۱ زیر پروژه در مدت دو سال تعریف شده است و 35 دستگاه اجرایی نیز عضو ستاد اقتصاد مقاومتی هستند.

آقای بازوند با اشاره به اینکه برای اتمام طرح های سند اقتصاد مقاومتی لرستان 8 هزار و 900 میلیارد تومان اعتبار نیاز است افزود: 71 درصد از این اعتبار از بخش غیردولتی و خصوصی و تسهیلات بانکی و مابقی از منابع مالی دولت تامین می شود.

وی گفت: در راستای اجرایی شدن مصوبات جلسه ستاد تسهیل لرستان 836 میلیارد تومان توسط بانک‌ها مصوب شده است که 271 میلیارد تومان منجر به عقد قرارداده شده است.

استاندار لرستان از وجود 13 طرح بزرگ منتخب بانک مرکزی در لرستان خبر داد و اعلام کرد:‌ در مجموع هزار و200 میلیارد تومان توسط بانک مرکزی مصوب شده است که فولاد ازنا، فولاد الیگودرز، شرکت بایرافلاک، شرکت یخچال‌سازی، شرکت نساجی بروجرد و همچنین آب‌ معدنی زاگرس، آلیاژ ازنا و همچنین صنایع غذایی گهر دورود از جمله این طرح ها هستند.

آقای بازوند از پتروشیمی کوهدشت، سیمان پلدختر و کاشی‌سازی بروجرد به عنوان طرح های بزرگ منتخب بانک مرکزی در لرستان نام برد و گفت :‌ طرح شهرک صنعتی پتروشیمی برای تبدیل شدن به صنایع پایین‌دستی در دستور کار و اولویت قرار دارد.

وی گفت: اعتبارات بانک مرکزی جدای از اعتبارات سند اقتصاد مقاومتی است که با اجرایی شدن آن تحول بزرگی در استان رخ می دهد.

علی هادی چگنی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان تعداد طرح های اقتصاد مقاومتی تمام شده استان تا پایان مهرماه امسال را 93 طرح برشمرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان گفت: بسیج سازندگی استان نیز هزار و 600 طرح اقتصاد مقاومتی را طی دو سال هدف گذاری کرده که از این تعداد 556 طرح به بهره برداری رسیده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان هم گفت: در مجموع 10 هزار و 700 میلیارد ریال تسهیلات پرداختی به طرح های اقتصاد مقاومتی و 7 هزار میلیارد ریال به صنعت پرداخت شده که این مهم بیانگر آغاز یک حرکت جدی در خصوص احیاء و تحرک بخشی واحدهای صنعتی است.

محمدرضا صفی خانی افزود : به همین منظور احیاء 340 واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی با چهار هزار و40 میلیارد ریال در دستور کار قرار گرفته است.

استان لرستان به همراه استان های کرمان و آذربایجان شرقی به عنوان سه استان پایلوت اقتصاد مقاومتی انتخاب شدند که در این راستا چهار کمیته عمرانی، فرهنگی اجتماعی، اقتصادی و برنامه ریزی در استان تشکیل شده است.