رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

تقدیر ازتلاش تیم مذاکره کننده ایران/شکست متجاوزین به یمن حتمی است - نمایش محتوای خبر

 

 

تقدیر ازتلاش تیم مذاکره کننده ایران/شکست متجاوزین به یمن حتمی است

تقدیر ازتلاش تیم مذاکره کننده ایران/شکست متجاوزین به یمن حتمی است

امام جمعه موقت خرم آباد ضمن تشکر از تیم مذاکره کننده هسته ای ایران گفت: این فرزندان ملت در یک نبرد نفسگیر، پشتکار خوبی داشته و تلاش زیادی کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام قاسم متقی نیا در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلای الغدیر خرم آباد با سفارش مردم به تقوای الهی گفت: امام علی (ع) در خطبه ۹۷ نهج البلاغه می فرمایند که مردم نگاه کنید به اهل بیت پیامبر و به سمت و سویی که آنها نشان می دهند حرکت کنید و قدم جای قدم اهل بیت بگذارید.

وی با استناد به خطبه ۹۷ نهج البلاغه، ولی خدا را عقربه جهت نما برای حرکت سیاسی و اجتماعی دانست و افزود: امام علی (ع) در ادامه این خطبه به مردم تاکید می کند که از اهل بیت پیشی نگیرید که گمراه می شوید و از ولی خود عقب نمانید که نابود می شوید.

امام جمعه موقت خرم آباد به موضوع خطبه ۹۸ نهج البلاغه در ارتباط با تقوای سیاسی و مسائل سیاسی اجتماعی اشاره و از زبان امام علی (ع) که مردم را به صبر در مسائل سیاسی و تقوای سیاسی دعوت می کند گفت: هر کس به خدا امیدوارتر باشد بیش از همه رنج و مصیبت می بیند پس اگر بدنبال عافیت و سلامتی هستید قدرشناس باشید و اگر به بلا و گرفتاری دچار شدید شکیبا باشید.

همدلی و همزبانی دولت و ملت یک مطالبه است

وی در ادامه سخنرانی خود به مناسبت های هفته از جمله سالروز شهادت سید محمد باقر صدر و خواهرش بنت الهدی صدر، سالروز شهادت شهید آوینی و سالروز وفات ام البنین مادر ابوالفضل العباس (ع) اشاره کرد و افزود: سالروز وفات ام البنین روز تکریم مادران و همسران شهید است لذا یاد همه وابستگان به شهدا را گرامی می داریم.

امام جمعه موقت خرم آباد بر موضوع سال با عنوان "همدلی و همزبانی دولت و ملت" تاکید کرد و اظهار داشت: این موضوع یک شعار نیست بلکه مطالبه است و مقام معظم رهبری آن را از دولت و ملت مطالبه کرده است.

حجت الاسلام متقی نیا در تعریف واژه همدلی چنین گفت: همدلی یعنی مهارت اینکه انسان به رشدی از شعور برسد که بتواند دیگران را درک کرده و خود را به جای آنها بگذارد و قضاوت کند.

وی با تاکید بر اینکه همدلی به محور و کانون نیاز دارد اضافه کرد: با حفظ نظام و پیروی از ولایت و رهبری دولت و ملت می توانند با هم همدل و همزبان شوند لذا افراد بایستی منافع شخصی و گروهی خود را کنار گذاشته و تنها به فکر حفظ نظام باشند.

امام جمعه موقت خرم آباد ادامه داد: برای همدل بودن لازم است که همگی حق را بیان کرده و به حق عمل کنیم و همچنین صبور و شکیبا بوده و به آینده امیدوار باشیم.

حجت الاسلام متقی نیا به برخی مطالبات مقام معظم رهبری از دولت اشاره کرد و بیان داشت: اصلاح اقتصاد، اشتغال آفرینی، همبستگی عمومی، حماسه سیاسی و اقتصادی، اصلاح الگوی مصرف، مدیریت جهادی و ... همه مطالباتی هستند که می توانند محور همدلی و هم زبانی باشند.

ارتش عربستان در حمله به یمن اجاره ای است

وی به جنایات آل سعود در یمن اشاره کرد و گفت: این عمل آل سعود یک کشتار و نسل کشی بی رحمانه، نقض قوانین بین المللی و اقدامی علیه بشریت بوده که نوعی مظلوم کشی و ضعیف کشی است و لکه ننگی بر چهره آل سعود خواهد بود.

امام جمعه موقت خرم آباد افزود: ملت بزرگ یمن قربانی سیاست های منفعت طلبانه جوامع بین المللی و کشورهای منطقه هستند ولی بدون تردید شکست متجاوزین به یمن حتمی است.

حجت الاسلام متقی نیا ایمان مردم یمن و خستگی ناپذیری آنها و پتانسیل قوی که در ارتش مردمی انصار الله وجود دارد را عاملی برای شکست متجاوزین به یمن دانست و عنوان کرد: بیش از نیمی از ارتش آل سعود از افغانستان، پاکستان و بنگلادش بوده و ارتش صدهزار نفری آن ها عمدتا اجاره ای است.

وی ادامه داد: بایستی در سلامت عقل فرماندهان ارتش آل سعود و مسئولین سیاسی این کشور در تجاوز به یمن شک کرد و به فضل الهی این ارتش اجاره ای از انصارالله که توانمندی نظامی خوبی در ساماندهی نظامی نیروهای مردمی دارند شکست خواهد خورد.

پشتوانه تیم مذاکره کننده ایران درونی بود

امام جمعه موقت خرم آباد به مناسبت روز ملی فناوری هسته ای و مذاکرات اخیر هسته ای در لوزان سوئیس اشاره کرد و گفت: شروع مذاکرات هسته ای بر اساس تحریم های ناجوانمردانه، ظالمانه و غیر قانونی شکل گرفت و هیچگاه ملت ایران برای مذاکرات راضی نبود اما به خاطر تحریم ها این مذاکرات را به ما تحمیل کردند.

حجت الاسلام متقی نیا با بیان اینکه تیم مذاکره کننده ایران در دور جدید مذاکرات هسته ای به واسطه حمایت رهبری و ملت حضور پیدا کردند بیان داشت: پشتوانه تیم مذاکره کننده کشور ما درونی بود.

وی با اشاره به اینکه نگرانی و دلواپس بودن از پیمان شکنی در خصوص مذاکرات هسته ای ریشه ای قرآنی دارد افزود: بر اساس آیات قرآن استکبار و خوی استکباری همیشه پیمان شکن بوده به طوریکه در سوره بقره آیه ۱۲۰ آمده است "ای مسلمانان یهود و نصاری از شما راضی نمی شوند مگر اینکه از آن ها پیروی کنید. "

امام جمعه موقت خرم آباد تصریح کرد: دشمنان کشور به دنبال محروم ایران از امکانات و ظرفیت های بین المللی بوده و یکی از راه های آنها برای این محرومیت این بود که در درون کشور جلوی فناوری ها و علوم را گرفته و در بیرون نیز جلوی ظرفیت هایی که ما می توانیم در سطح بین الملل داشته باشیم را بگیرند لذا در مذاکرات نیز همین هدف را پیگیری می کردند.

فرزندان ملت در یک نبرد نفسگیر پشتکار خوبی داشتند

حجت الاسلام متقی نیا افزود: آنچه در بیانیه پایانی مذاکرات شب گذشته بیان شده است یک بیانیه بوده و سه ماه دیگر فرصت دارد تا این بیانیه تبدیل به یک الزام بین المللی شود.

وی ادامه داد: آنچه در اطلاعیه ریاست جمهوری در خصوص دستاوردهای این بیانیه آمده است تایید صلح آمیز بودن وضعیت فعلی هسته ای کشور، قبول حق غنی سازی و ادامه توسعه کاری در فردو، نطنز و اراک، خاتمه یافتن تحریم ها، لغو تمامی برنامه ها و اقتدار مردم و خستگی دشمنان بوده است.

امام جمعه موقت خرم آباد ضمن تشکر از تیم مذاکره کننده ایران گفت: این فرزندان ملت در یک نبرد نفسگیر، پشتکار خوبی داشته و تلاش زیادی کردند و یک جنگ نرم روی کاغذ با گروه های مختلف مذاکره کننده داشتند.

حجت الاسلام متقی نیا یادآور شد: نگرانی هایی از سوی مقام معظم رهبری و ملت که با تیم مذاکره کننده و دولت خدمتگذار همدل و همزبان هستند در خصوص نگارش متن وجود دارد که امیدوار هستیم با هشدار و توجه بیشتر آنچه حق این ملت و مورد نظر رهبری است اتفاق بیفتد.