جهش تولید | چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

تقویت اتحاد و همدلی مهم‌ترین رویکرد ستاد نماز جمعه لرستان است - نمایش محتوای خبر

 

 

تقویت اتحاد و همدلی مهم‌ترین رویکرد ستاد نماز جمعه لرستان است

تقویت اتحاد و همدلی مهم‌ترین رویکرد ستاد نماز جمعه لرستان است

امام‌جمعه پلدختر گفت: نماز جمعه تبلور وحدت، همدلی و هم‌زبانی و سنگری مستحکم در دفاع از انقلاب اسلامی و مهم‌ترین رویکرد ستاد نماز جمعه تقویت اتحاد و همدلی و محور وحدت و همبستگی جامعه است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمد سوری ظهر روز چهارشنبه در مراسم معرفی رئیس جدید ستاد نماز جمعه خواهران پلدختر اظهار داشت: نماز جمعه تبلور وحدت، همدلی و هم‌زبانی و سنگری مستحکم در دفاع از انقلاب اسلامی و مهم‌ترین رویکرد ستاد نماز جمعه تقویت اتحاد و همدلی و محور وحدت و همبستگی جامعه است.

وی با بیان این‌که کارآمدترین وسیله تقویت بنیه اعتقادی مردم همدلی و هم‌زبانی است افزود: نماز جمعه یکی از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی و خنثی‌کننده تحرکات ضد فرهنگی و دفع‌کننده تهاجم فرهنگی دشمنان است.

امام‌جمعه پلدختر بیان کرد: ستادهای نماز جمعه در پویایی و طراوت دین و مذهب نقش بسیار مهمی ایفا می‌کنند و فعالیت در این تشکل ملی مذهبی تعریفی از خدمت صادقانه به مردم است.

وی عنوان کرد: ستاد نماز جمعه به‌عنوان مجری برگزاری آیین عبادی سیاسی باید دارای سازمان‌دهی مناسب باشد که در پویایی و هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن آن نقش مهمی دارد.

سوری بابیان این‌که روشنگری و آگاهی بخشی به جامعه از رسالت اصلی امام‌جمعه است گفت: بلندگوی نماز جمعه ندای وحدت را سر می‌دهد و این فریضه الهی نماد واقعی از همدلی است و حضور یکپارچه مردم در آیین نماز جمعه نشان‌دهنده وحدت و همدلی و هم‌زبانی است.

امام‌جمعه پلدختر اظهار داشت: نماز جمعه نماد واقعی از همدلی است و این حضور یکپارچه مردم در آیین نماز جمعه نشان از وحدت، همدلی و هم‌زبانی دارد.

وی به اهمیت نظم در جلسه‌های ستاد نماز جمعه اشاره کرد و تصریح کرد: توصیه مهم امامان جمعه در خطبه‌های نماز جمعه به نظم در امور است که باید این مهم در برگزاری جلسه‌های ستاد نماز جمعه نیز مشهود باشد تا کارها بهتر انجام گیرد.

وی خاطرنشان کرد: نماز جمعه، سنگری برای روشنگری و دفاع از اسلام و تریبون نظام، دین و بهترین پایگاه برای نمایش وحدت و انسجام ملت است که دوری از آن، انحراف در مسیر حقیقت است.

سوری با بیان این‌که علم، بصیرت، وحدت و معنویت چهار فضیلت مهم نماز جمعه است تصریح کرد: نماز جمعه از دو بعد عبادی و سیاسی تشکیل‌شده که این پایگاه یک حرکت هدایتی برای مسلمانان و در اسلام از جایگاه بسیار مهم والایی برخوردار است.

امام‌جمعه پلدختر گفت: نماز جمعه نمازی دشمن‌شکن و امری الهی است که در این راستا اعضای ستادهای نماز جمعه باید انگیزه خدایی و نیت خالص داشته باشند و با این نیت به نمازگزاران جمعه که درواقع ثواب خدمت کردن به زائران خانه خدا است، خدمت کنند.

وی اظهار داشت: نماز جمعه به امر ولی‌فقیه اقامه می‌شود و کسی که در این سنگر به ایراد خطبه می‌پردازد از سوی مقام ولایت انتخاب‌شده است.

سوری افزود: نماز جمعه نماد همدلی و اخوت وحدت بین مؤمنین است که سبب استحکام سنگر اسلام در مقابل دشمنان و استکبار جهانی است و در زمان غیبت حضرت ولی‌عصر (عج) نماز جمعه مهم‌ترین نقش را در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی دارد.

امام‌جمعه پلدختر بابیان این‌که کار باید فی سبیل الله باشد اظهار داشت: کاری که انجام می‌شود باید خالص وجه الله باشد و کسی که در ستاد نماز جمعه خدمت می‌کند علاوه بر این‌که باید عامل به اعمال نیک و پاک‌طینت باشد باید ظواهر را نیز رعایت کند.

به گزارش تسنیم، طی حکمی "هما کریمیان" به‌عنوان رئیس جدید ستاد خواهران نماز جمعه پلدختر منصوب و از تلاش "اکرم سیفی" رئیس سابق این ستاد تجلیل شد.