رونق تولید ملی | شنبه، ۳ اسفند ۱۳۹۸

تقویت اقتصاد مقاومتی راه علاج رفع تحریم‌های خارجی است - نمایش محتوای خبر

 

 

تقویت اقتصاد مقاومتی راه علاج رفع تحریم‌های خارجی است

تقویت اقتصاد مقاومتی راه علاج رفع تحریم‌های خارجی است

ائمه جمعه شهرستان‌های استان لرستان در خطبه‌های نماز جمعه تأکید کردند: راه علاج تحریم‌های خارجی برخلاف تصور برخی افراد که راه علاج را کوتاه آمدن در مقابل دشمنان می‌دانند، تقویت اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های استان لرستان، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حسن ترابی امام‌جمعه بروجرد در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بروجرد با اشاره به حلول سال نو و نام‌گذاری این سال اظهار داشت: همه‌ساله بر اساس یک سنت حسنه توسط رهبر معظم انقلاب سال‌ها نام‌گذاری می‌شود که این نام‌گذاری اقدامی صرفاً تشریفاتی نبوده و با توجه به اهدافی خاص صورت می‌پذیرد.

وی نام‌گذاری سال‌ها توسط مقام معظم رهبری را نوعی هدف‌گذاری خواند و افزود: باید دولت و ملت در راستای تحقق اهداف این نام‌گذاری‌ها تلاش کرده تا با توجه به موضوعات پیش روی کشور این مهم در سال تحقق یابد.

خطیب نماز جمعه بروجرد با اشاره به نام‌گذاری امسال با عنوان «اقتصادی مقاومتی، اقدام و عمل» بیان کرد: با توجه به موضوعات پسابرجام در سال گذشته مقام معظم رهبری این سال را به این نام نام‌گذاری کرده و راه‌حل رونق اقتصادی کشور را در تقویت تولید داخلی دانسته‌اند چراکه تنها با تقویت تولید داخلی می‌توان بر بحران بیکاری فائق آمد و فرصت‌های شغلی و در نهایت رونق اقتصادی در کشور ایجاد کرد.

وی بابیان اینکه تولید اشتغال و رونق اقتصادی درگرو اقتصاد مقاومتی است، عنوان کرد: این‌یک واقعیت تلخ است که اقتصاد کشور ما ضعیف است و دشمنان ملت ایران تلاش می‌کنند با شناسایی و تمرکز روی نقاط ضعف ملت ایران از این طریق به‌ نظام و کشور آسیب‌زده و هر سال با بهانه‌ای جدید کشور را تحریم اقتصادی کنند.

ترابی ضعف اقتصادی در مجموعه کشور را مشکل‌ساز خواند و تصریح کرد: دشمنان قصد دارند از طریق فشارهای اقتصادی بر کشور غلبه کرده و ما را تسلیم خواسته‌های خود کنند تا از مواضع بر حق خود کنارکشیم اما این تحریم‌ها به گفته رهبر معظم انقلاب باید علاج شود و راه علاج آن‌ها برخلاف تصور برخی افراد که راه علاج را کوتاه آمدن در مقابل دشمنان می‌دانند، تقویت اقتصاد مقاومتی است.

وی با اشاره به تأکیدات مکرر مقام معظم رهبری در تحقق بخشیدن به شعار سال خاطرنشان کرد: مسئولان در سال‌های اخیر تنها به دادن شعار اقتصاد مقاومتی اکتفا کرده اما عملاً در این زمینه اقدامی انجام نداده‌اند بنابراین رهبر حکیم انقلاب اسلامی فرمودند امسال سال عمل در اقتصاد مقاومتی است و مسئولان نیز باید در راستای تقویت اقتصاد مقاومتی اقدام عملیاتی انجام دهند.

امام‌جمعه بروجرد در بخش دیگری از خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به فرارسیدن 12 فروردین‌ماه سالروز انقلاب اسلامی ایران گفت: این روز یکی از روزهای مهم و تاریخی ایران است که در آن بارأی اکثریت قاطع ملت مؤمن و انقلابی نظام سیاسی کشور پس از 2500 سال از نظام سلطنتی به حکومت مردمی تغییر یافت.

وی 12 فروردین را ثمره مجاهدت ملت ایران و به بار نشستن شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی خواند و افزود: در این روز نظام مبتنی بر دین مبین اسلام و ولایت مطلقه فقیه در این کشور استقرار یافت بنابراین روز 12 فروردین روز جمهوری اسلامی نام‌گذاری شده و امام راحل(ره) این روز را عید ملت ایران اعلام فرمودند.

علاج تحریم‌ها اقتصاد مقاومتی به معنای نگاه به درون و نداشتن چشم به خارج کشور است

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمد سوری امام‌جمعه پلدختر در خطبه‌های این هفته نماز جمعه این شهرستان اظهار داشت: مهم‌ترین امر در اقتصاد حل مشکلات معیشتی مردم، رفع بیکاری و افزایش تولیدات داخلی است که این مهم بر مبنای اقتصادی راهبردی مقاومتی محقق می‌شود.

وی با اشاره به نام‌گذاری امسال افزود: راه علاج تحریم‌ها اقتصاد مقاومتی به معنای نگاه به درون و نداشتن چشم به خارج کشور و تقویت تولیدات و داشته‌های داخلی است.

امام‌جمعه پلدختر با تأکید بر لزوم تحقق شعار امسال و حرکت مسئولان در این راستا بیان کرد: شعار امسال نباید تنها در تابلو و بنرهای سطح شهر نوشته شود چراکه تنها تبلیغ فایده‌ای نداشته و کشور بدون اقتصاد مقاومتی رشد نمی‌کند.