جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

تلاش در راستای ارتقاء فرهنگ شهری بروجرد - نمایش محتوای خبر

 

 

تلاش در راستای ارتقاء فرهنگ شهری بروجرد

تلاش در راستای ارتقاء فرهنگ شهری بروجرد

شهردار بروجرد گفت: روز هوای پاک فرصتی مناسب در راستای تلاش برای ارتقاء فرهنگ نگهداری از زیبایی‌های شهر است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، منوچهر یوسفی در آئین روز هوای پاک اظهار کرد: حضور تمامی شهروندان و مشارکت آنها در پاکیزگی و تنظیف شهر و محله‌‏ها، فضایی زیبا و دلنشین را برای شهروندان و مسافران نوروزی تداعی می‏‌کند.

وی با اشاره به لزوم مشارکت همه‌جانبه شهروندان با مجریان طرح استقبال از بهار در شهرستان بروجرد عنوان کرد: با تلاش و همت سازمان خدمات شهری شهرداری بروجرد طرح نمادین استقبال از بهار در این شهرستان آغاز شده است که ادامه روند اجرای مطلوب آن نیازمند تعامل و مشارکت همه جانبه شهروندان در حفظ و حراست از زیبایی و نظافت شهر دارد.

شهردار بروجرد با اشاره به اینکه این طرح گسترده همه ساله پیش از فرا رسیدن نوروز در شهرستان بروجرد اجرا می‏‌شود، افزود: در این طرح نیروهای خدوم سازمان خدمات شهری شهرداری بروجرد در قالب اکیپ‏‌های خدماتی با حضور در محله‌ها و قسمت‏‌های مختلف شهر اقدام به اجرای عملیات تنظیف شهری می‏‌کنند.

یوسفی با تأکید بر لزوم اجرای هدف‌مند این طرح در قالب مشارکت همه جانبه شهروندان عنوان کرد: شهروندان در اجرای این طرح نقش مهمی بر عهده دارند که از آن جمله می‏‌توان به پاک‌سازی کوچه و محله‏‌های خود از تمامی آلودگی‏‌ها اشاره کرد چراکه فرا رسیدن فصل بهار فرصت مناسبی برای اجرای نظافت شهری است.

وی مهم‌‏ترین هدف از اجرای این طرح را تشویق شهروندان برای مشارکت در نظافت شهر دانست و ادامه داد: همواره شهروندان می‏‌توانند به عنوان رکن اصلی حفظ پاکیزگی شهر نقش مهمی در نظافت آن ایفا کنند که این مهم در مشارکت و تعامل آنها با نیروهای خدمت‌رسان شهرداری ممکن می‌‏شود.

شهردار بروجرد با اشاره به بسیج تمامی نیروها و ابزارهای خدماتی برای اجرای این طرح گسترده در شهر افزود: به منظور خدمت‌رسانی بهینه در ایام باقی‌مانده به سال جدید تمامی نیروهای سازمان خدمات شهری با توان و قدرت در اجرای این طرح کوشش می‏‌کنند، بنابراین ضروری است شهروندان این نیروها را در اجرای این طرح یاری رسانند.

یوسفی با اشاره به اینکه محتوای این طرح تشویق شهروندان در حفظ پاکیزگی شهر است، تصریح کرد: حضور نیروهای خدماتی در مناطق مختلف شهر به صورت نمادین می‏‌تواند تشویقی برای شهروندان در مشارکت این طرح داشته باشد.

وی با اشاره به آماده‌سازی زیرساخت‏‌های لازم به منظور استقبال از میهمانان نوروزی، گفت: شهرداری بروجرد با تجهیز و آماده‌سازی بخش‌‏های مختلف خود و تنظیف شهر و گل‌آرائی آن توانسته است، چهره شهر را برای میزبانی از میهمانان نوروزی آماده سازد.

شهردار بروجرد در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از خدمات و زحمات نیروهای خدوم شهرداری بروجرد تأکید کرد: نیروهای خدوم شهرداری بروجرد با وجود کمبودهای پیش‌روی آنها در ماه‌‏های اخیر توانسته‌‏اند، با اجرای طرح‏‌های مختلف در خدمت‌رسانی به شهروندان تلاش مستمر و مفیدی داشته باشند که این خود قابل تقدیر است.