رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

تلفات جاده‌ای لرستان ۱۲ درصد کاهش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

تلفات جاده‌ای لرستان ۱۲ درصد کاهش یافت

تلفات جاده‌ای لرستان ۱۲ درصد کاهش یافت

رئیس پلیس راه لرستان گفت: تلفات جاده‌ای در استان از ابتدای فصل تابستان کاهش ۱۲ درصدی داشته‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، مرتضی چغلوند ظهر امروز در جلسه کارگروه حمل و نقل استان که در سالن جلسات معاونت عمرانی استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: از آغاز  فصل تابستان و شروع طرح تابستانه در حوزه برون شهری شاهد کاهش 12 درصدی تلفات جاده ای بوده‌ایم.

وی با بیان اینکه از آغاز طرح تابستانه در دو حوزه درون شهری و برون شهری هفت درصد کاهش تلفات داشته‌ایم، افزود: در حوزه استحفاظی لرستان اغلب تصادفات جاده‌ای و کشته‌ها ناشی از واژگونی‌هاست که می‌طلبد رانندگان حتما رعایت سرعت مطمئنه را داشته باشند.

رئیس پلیس راه لرستان بر استفاده تمام سرنشینان خودرو از کمربند ایمنی تأکید و عنوان کرد: در این صورت اگر حادثه‌ای هم رخ دهد، تلفات ندارد.

وی بیان کرد: چون جاده‌های روستایی دوخطه است و ادوات کشاورزی در شب دیده نمی‌شوند، لازم است مالکان ادوات کشاورزی نسبت به آشکارسازی آنها با نصب برچسب‌های شب‌نما اقدام کنند.

چغلوند با بیان اینکه بیشترین حوادث در جاده‌های دو خطه اتفاق می‌افتد، گفت: محورهای دوخطه به خاطر عرض کم، پیچ های متعدد و پرتگاه‌های زیاد که دارند دچار حوادث فراوان می‌شوند که می‌طلبد مسئولان استان نسبت به ایمن‌سازی محورهای تفرجگاهی اقدام کنند و از طرفی مردم شریف ما نیز باید در این حورها نهایت احتیاط و رعایت سرعت مطمئنه را داشته باشند.

وی تصریح کرد: تقویت کنترل پلیس نامحسوس در جاده‌ها، راه‌اندازی دوربین‌های ثبت تخلفات و برخورد شدید با رانندگانی که سبب ایجاد ناامنی و سلب آسایش می‌شوند، از اقدامات پلیس راه در 45 روز باقی مانده طرح تابستانه است.