رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

تمامی نان مورد نیاز کشور با گندم تولید داخلی است - نمایش محتوای خبر

 

 

تمامی نان مورد نیاز کشور با گندم تولید داخلی است

تمامی نان مورد نیاز کشور با گندم تولید داخلی است

معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: خرید تضمینی گندم در کشور به ۸ میلیون تن رسیده است و امروز نان کشور توسط گندم داخلی تأمین می شود و گندم وارداتی فقط مورد مصرف صنایع کشور است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، محمد شریعتمداری در جمع نمازگزاران خرم‌آبادی اظهار داشت:مردم شهیدپرور لرستان، قبل و بعد از انقلاب در جهت حفظ آرمان‌ها و ارزش‌های نظام، سرمایه‌گذاری‌های عظیمی کردند و شهیدان بزرگواری را تقدیم حفاظت از انقلاب و آرمان‌های امام خمینی(ره) کردند.

وی افزود: هفته دولت، فرصتی برای ارائه کارنامه خدمت‌گذاران نظام است  و ارائه این گزارش‌ها، نقش مهمی در ایجاد روحیه نشاط و امیدواری در جامعه دارد.

معاون اجرایی رئیس جمهور عنوان کرد: هفته دولت بنام نامی شهیدان رجایی و باهنر نامگذاری شده که باید راه آن‌ها ادامه پیدا کند.

وی با استناد به بیانات مقام معظم رهبری به مناسبت هفته دولت امسال، خاطرنشان کرد: هفته دولت بنام مقدس شهیدان رجایی و باهنر مزین شده است و فلسفه نام گذاری ایام شهادت شهیدان رجایی و باهنر را به عنوان هفته دولت، زنده ماندن شاخص های فکری، رفتاری و شخصیتی آن دو شهید عزیز  است.

شریعتمداری بیان کرد: هرچند، شهیدان رجایی و باهنر،  دارای الگوهای مدیریتی ارزشمندی بودند، اما دولتشان فرصت کمی برای ارائه الگوهای مدیریت اسلامی به جامعه داشت.

وی گفت: آن‌چه بیشتر توجه ما را به نام این شهیدان، رجایی و باهنر جلب می‌کند ، سجایای اخلاقی و انسانی  این دو مدیر است که تا ابد بر تارک نظام مقدس جمهوری اسلامی می‌درخشد.

معاون اجرایی رئیس جمهور افزود: وقتی نام این دو شهید می‌آید، همه مدیران اجرایی این نام را  با اخلاق، انضباط، ترتیب و تقدم در اجرای امور، نماز، مردمی بودن، توجه به محرومین و محرومیت ها در نظام  اسلامی  مترادف می‌دانند.

وی عنوان کرد: یکی از طرح‌های بسیار خوب شهید رجایی، اختصاص یک حداقل درآمد به افراد بالای 60 سال بود، زیرا در آن زمان، نظام جامع تأمین اجتماعی در کشور حاکم نشده بود.

شریعتمداری تصریح کرد:  یادآوری هفته دولت این تکلیف را منتقل می‌کند که باید راه این شهیدان ادامه یابد.

وی خاطرنشان کرد: در آستانه  سومین سال خدمت دولت، این دولت با حضور در  مرقد امام خمینی(ره) و شرکت در جلسه‌ای که در بیت مقام معظم رهبری برگزار شد، به بیعت مجدد با امام راحل و مقام معظم رهبری پرداخت  و بر پیروی از راه شهدا  و دفاع از اصول و آرمان‌ها پافشاری کرد.

معاون رئیس جمهور بیان کرد:  دشمن در انتخابات 92، تصور می‌کرد که به علت مناقشات سیاسی ایجاد شده در کشور، به انسجام و وحدت کشور لطمه زده است ولی مقام معظم رهبری با دعوت از مردم برای خلق حماسه سیاسی، جمع کثیری از مردم را برای شرکت در انتخابات تشویق کرد و در انتخابات 92، برای تمام سلایق و  تفکرات، نمایندگانی حضور داشت.

وی گفت: مردم با حضور در پای صندوق های رأی و اعلام رأی خود، در سرنوشت سیاسی کشور نقش ایفا کردند و اعتماد خود را به نظام اعلام کردند.

شریعتمداری افزود: مردم در یک انتخابات باشکوه  و آزاد،  به حسن روحانی، نماینده تفکر  اعتدال با شعار، عقلانیت، تدبیر و امید رأی دادند و خواب دشمن را آشفته کردند ، این دولت یک رستاخیز سیاسی دیگری را رقم زد و دشمن  را مأیوس کرد و امروز یکی از علل موفقیت‌های پی در پی دولت  در عرصه‌های گوناگون، رأی نافذ مردم  و حضور گسترده آن‌ها در انتخابات بوده است.

وی عنوان کرد: در دولت یازدهم،  انسجام و یکپارچگی  و امید و نشاط در فضای فرهنگی، سیاسی و اقتصادی کشور حاکم شد و در فضای نظام، انتظارات عقلانی شکل گرفت.

معاون اجرایی رئیس جمهور تصریح کرد:  مردم ایران با برخورداری از تاریخ و تمدنی عظیم و با ارزش، در دنیا به مردمی فرهیخته که دلباخته  یک ایدئولوژی  بنام اسلام ناب محمدی هستند، شناخته شده‌اند و متأسفانه این مردم همواره مورد حسد معاندان  و البته علاقه موافقان و همراهان قرار گرفته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: اولین برنامه ریاست جمهور، پس از ورود به عرصه سیاست خارجی، خارج کردن ایران از تیررس دشمن، انزوای تصنعی و شرایط نامطلوبی بود که برای ایران در سیاست خارجی ایجاد شده بود، بنابراین جمعی از فرزندان این ملت  که رهبری آن‌ها را شجاع، متدین و متخصص خوانده بود، مذاکرات سیاسی را آغاز کردند.

شریعتمداری بیان کرد: مذاکرات ایران پس از 23 ماه، به نتیجه رسید و نه تنها پیچ و مهره هسته ای ایران باز نشد، بلکه غنی سازی نیز بدون توقف، ادامه پیدا کرد و این با پشتیبانی ملت و رهبری حاصل شد.

وی با اشاره به ایجاد ثبات در کشور گفت:  در یک زمانی، قیمت‌ها ساعتی تغییر می‌کرد که دولت یازدهم، سیاست  اقتصادی مناسبی را پیش گرفت  و نظام بودجه را اصلاح کرد و اقدامات فراوان دیگری  در حوزه تولید از جمله کاهش نرخ سود تسهیلات نظام بانکی برای فعالیت‌های تولیدی که سبب کاهش هزینه تولید شد را انجام داد  که به‌واسطه آن نرخ تورم بالای 40 درصد به 13.8 درصد رسید.

وی عنوان کرد: در قدم بعد، دولت به نرخ ارز توجه کرد و در راستای ثبات آن گام برداشت، بی‌ثباتی و افزایش ناگهانی قیمت ارز سبب  کاهش ارزش پول ملی شده بود  و دولت برای کاهش نرخ ارز تلاش کرد که نتیجه آن شد که  در  2 سال گذشته شرایط خوبی حاصل شد.

شریعتمداری تصریح کرد: گام بعدی دولت،  توجه به فضای کسب و کار بوده است که رتبه کشور در زمینه تسهیل فضای کسب و کار از 152 به 130 در دنیا رسیده است و در  استان لرستان نیز به زودی پنجره کسب و کار در لرستان نیز راه‌اندازی می‌شود که سرمایه‌گذاران با مراجعه به آن  مرکز همه مجوزهای لازم را برای فعالیت‌های اقتصادی خود، دریافت می‌کنند.

وی گفت: به‌واسطه ایجاد پنجره واحد تجارت فرامرزی ، فعالیت‌های گمرکی کشور، از 26 روز معطلی به چهار روز کاهش یافت.

معاون رئیس جمهور  با اشاره به افزایش خرید تضمینی گندم در کشور گفت: خرید تضمینی گندم در کشور به 8 میلیون تن رسیده است و امروز نان کشور توسط گندم داخلی تأمین و گندم وارداتی فقط مورد مصرف صنایع کشور است.