رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

تمسک به قرآن و نهج‌البلاغه خیر دنیا و آخرت را به همراه دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

تمسک به قرآن و نهج‌البلاغه خیر دنیا و آخرت را به همراه دارد

تمسک به قرآن و نهج‌البلاغه خیر دنیا و آخرت را به همراه دارد

فرمانده انتظامی استان لرستان گفت: تمسک به قرآن و نهج‌البلاغه خیر دنیا و آخرت را به همراه دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، سردار محمد قنبری در جمع کارکنان نیروی انتظامی لرستان شرکت کننده در کلاس درس‌نامه نهج‌البلاغه در خرم‌آباد اظهار داشت: خدای بزرگ را سپاسگزاریم که در محضر بهترین کتاب بعد از قرآن حضور پیدا کرده‌ایم و چنانچه به این گنجینه عظیم که مشتمل بر راه و روش درست زندگی کردن است، توسل کنیم، خیر دنیا و آخرت را نصیب خود کرده‌ایم.

وی در ادامه به وجود پر برکت و تابعیت بی‌چون و چرا از ولی‌فقیه که جانشین بر حق امام زمان (عج) است، اشاره کرد و گفت: ما بیش از دیگران به واسطه مسئولیتی که بر عهده داریم، نیاز به شارژ معنوی از طریق توسل به کتاب الهی و سخنان گهر بار امیرالمؤمنین(ع) داریم.

سردار قنبری با بیان این مطلب که ارتباط مداوم با کلام وحی و نهج‌البلاغه موجب ارتقاء معنوی و موفقیت امور را به همراه دارد، عنوان کرد: نفس از راه‌های گوناگون به سمت ما حمله می‌کند و نیاز است به جهت مبارزه و پیروزی در مقابل افکار شیطانی به این دو منبع غنی تمسک بجوییم.

فرمانده انتظامی لرستان در بخشی دیگر از سخنان خود افزود: کار ما سخت است، ولی باید سعی شود، روزی چند ساعت از وقت خود را به خواندن این کتاب ارزشمند (نهج‌البلاغه) اختصاص دهیم، زیرا فرصت‌ها به فرموده مولا امیرالمؤمنین(ع) به مانند ابر‌های بهاری هستند و خیلی زود می‌گذرند.

قنبری حضور در کلاس نهج‌البلاغه را هدایت‌گر و روشنگر راه درست زندگی کردن دانست و آن را به عنوان نسخه شفابخش هر دردی برشمرد.

در ادامه رئیس عقیدتی-سیاسی فرماندهی انتظامی استان لرستان نیز به بهره‌گیری از حکمت‌های نهج‌البلاغه و انجام کارهای خیر اشاره کرد و گفت: باید به دنبال انجام امور خیر باشیم، از کوچک شمردن آنان پرهیز کنیم و از بخشش کم شرم نکنیم که محروم ساختن سائل کمتر از آن است.

حجت‌الاسلام والمسلمین اصغر دانشی بر اعتماد به جوانان و بهره‌گیری از توانمندی‌های آنان در انجام امور توصیه کرد و گفت: جوانان می‌توانند نقش ارزنده‌ای در ایجاد فضای معنوی و کاری ایفا کنند.