جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

تملق، بزرگ‌ترین آفت برای شعار سال است - نمایش محتوای خبر

 

 

تملق، بزرگ‌ترین آفت برای شعار سال است

تملق، بزرگ‌ترین آفت برای شعار سال است

نماینده ولی‎‌‌‌ فقیه در لرستان گفت: همدلی و هم‌زبانی به معنای چاپلوسی و تملق نیست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، آیتالله سیداحمد میرعمادی در جمع کارکنان نیروی انتظامی، افزود: لازم است در راستای تحقق شعار سال، راهکارهای تحقق این شعار را بررسی کنیم چرا که همدلی و هم‌زبانی به شعار نیست بلکه امری قلبی و درونی است.

وی اظهار کرد: شعار امسال، شعاری راهبردی و استراتژی مهم برای نظام مقدس جمهوری اسلامی است، پایه انقلاب اسلامی و تداوم آن بر اساس همدلی و هم‌زبانی بوده است.

امام جمعه خرمآباد تصریح کرد: انقلاب اسلامی بر مبنای اسلام، رهبری امام خمینی(ره) و وحدت و اتحاد آحاد مردم پایه‌گذاری و پیروز شد و امروز نیز این سه عامل رمز تداوم و بقای انقلاب است.

میرعمادی اضافه کرد: امروز این شعار به‌عنوان اصلی‌ترین حرکت روبه‌جلو نظام بوده و همدلی و همزبانی شعاری نیازمند تبیین است.

وی گفت: مسأله همدلی و همزبانی مفهومش این نیست که نقد و انتقادی انجام نگیرد چراکه اصولا نقد و انتقاد سبب تقویت نظام می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه همدلی و همزبانی به معنای چاپلوسی و تملق نیست چراکه تملق و چاپلوسی بزرگ‌ترین آفت برای تحقق شعار سال است، افزود: لازم است در راستای تحقق شعار سال، راهکارها را بررسی کنیم چراکه همدلی و همزبانی به شعار نیست بلکه امری قلبی و درونی است.

وی با بیان اینکه همدلی و همزبانی پایدار در ایمان و معنویت است، اظهار کرد: اگر ما همدیگر را قبول و به یکدیگر اعتماد داشته باشیم همدلی ایجاد می‌شود، این مهم با زور و تهدید حاصل نمی‌شود.

امام جمعه خرمآباد با بیان اینکه همدلی در سایه خدمت خالصانه است، تصریح کرد: اگر مردم و مسئولان به هم اعتماد کنند همدلی و همزبانی ایجاد می‌شود، مردم باید مسئولان خود را دوست بدارند.

میرعمادی اضافه کرد: امروز رهبر معظم انقلاب و مردم با هم همدل و همزبان هستند، فرمایشات ایشان بر دل‌های مردم می‌نشیند، مقام معظم رهبری در بحث مذاکرات هسته‌ای همان سخنانی را فرمودند که حرف دل مردم بود.

وی از نیروی انتظامی به‌عنوان مهمترین عامل ایجاد اعتماد عمومی یاد و تصریح کرد: اعتماد عمومی در جامعه به عملکرد نیروی انتظامی بستگی دارد اگر اقتدار و امنیت داشته باشیم پیشرفت می‌کنیم مردم کشور ما برای پیشرفت جامعه با هم همدل و همزبان بوده و تحقق این امر نیز در گرو نظم و امنیت است.

نماینده ولیفقیه در لرستان به حوادث اخیر در یمن اشاره و اظهار کرد: مردم یمن در برابر عربستان از شیعه و سنی و فرقه‌های مختلف با هم متحد، هم همدل و همزبان شدند و اگر چه اقدام نظامی توسط یمن انجام نشد اما این کشور با وحدت و اتحاد مردمش توانست عربستان را شکست دهد.

میرعمادی در پایان با اشاره به در پیش بودن امسال بحث مذاکرات هسته‌ای، انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی،خاطرنشان کرد: برای موفقیت در این رویدادها نیازمند همدلی و همزبانی دولت و ملت هستیم و می‌توان گفت شعار همدلی و همزبانی از نیازهای ضروری جامعه به‌شمار می‌رود، این شعار تعیین کننده جهت حرکت مردم و مسئولان است.