رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

تمهیدات لازم برای حوادث چهارشنبه آخر سال در پلدختر - نمایش محتوای خبر

 

 

تمهیدات لازم برای حوادث چهارشنبه آخر سال در پلدختر

تمهیدات لازم برای حوادث چهارشنبه آخر سال در پلدختر

فرماندار پلدختر گفت: تمهیدات لازم برای حوادث احتمالی در چهارشنبه‌سوری در پلدختر در نظر گرفته شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از پلدختر، قدرت‌الله ترابی‌نژاد در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی این شهرستان اظهار کرد: علی‌رغم این‌که جمع‌آوری کارواش‌ها در پلدختر به گسترش بیکاری و از دست دادن شغل برخی از مردم منجر می‌شود، اما کارواش‌ها سلامت مردم را به مخاطره انداخته و همچنین به محیط زیست و منابع آب‌های زیرزمینی ضربه جدی وارد می‌کند.

وی تصریح کرد: کارواش‌ها در جریان شست‌وشوی برخی ماشین‌های سنگین از جمله ماشین‌های عراقی، لجن، گازوئیل و نفت‌های روی وسائل نقلیه را به محیط زیست منتقل می‌کنند که علاوه بر مخاطرات زیست محیطی و خطرات ناشی از آن برای سلامت مردم نفوذ این آلودگی‌ها به زمین، آب‌های زیرزمینی را نیز آلوده می‌کند.

فرماندار پلدختر خاطرنشان کرد: این موضوع به معضلی جدی تبدیل شده و به سلامت مردم و محیط زیست آسیب وارد می‌کند.

وی افزود: کارشناسان بهداشت و درمان پلدختر در زمینه میزان آلودگی‌های ناشی از این کارواش‌ها جمع‌بندی نهایی را انجام داده و میزان تاثیر آن را در سلامت مردم پلدختر به فرمانداری ارائه دهند.

ترابی‌نژاد اظهار داشت: باید از اتلاف منابع به ویژه منابع آبی جلوگیری شود و در این زمینه فرهنگ صرفه‌جویی نهادینه شود.

فرماندار پلدختر با تاکید بر همکاری بین‌بخشی در راستای استقبال از میهمانان نوروزی و تحقق مصوبات ستاد سفر پلدختر گفت: استانداردسازی سرعت‌گیرهای سطح شهر و نصب علائم هشداردهنده، لکه‌گیری معابر، زیباسازی شهری، جلوگیری از عبور و مرور عشایر به شهر و کنترل فروش مواد غذایی غیرمجاز و جلوگیری از عرضه آن به مسافران نوروزی از جمله مواردی است که باید مدیران به وظایف خود در قبال آنها عمل کنند و مدیران در این زمینه به وظایف خود عمل کرده و مسائل را ساماندهی کنند.

فرماندار پلدختر با تاکید بر اجرایی ‌شدن مصوبات شورای سلامت اظهار داشت: مشکل آب آشامیدنی شهر معمولا تا حدودی حل شده و با حفر چاه جدید در چم‌حیدر این مشکل به طور کامل رفع می‌شود.

ترابی‌نژاد با اشاره به آمادگی دستگاه‌های ذی‌ربط برای جلوگیری از حوادث احتمالی آخر سال خاطرنشان کرد: چهارشنبه‌سوری از رسومات قدیمی ایرانیان است، باید مدیران ذی‌ربط به خصوص شهرداری، نیروی انتظامی و بهداشت و درمان تمهیدات لازم را برای جلوگیری از حوادث احتمالی بیاندیشند، تا حادثه‌ای پیش نیاید.

وی گفت: باید برای کشتارگاه پلدختر فکر اساسی شود، زیرا بخشی از گوشت عرضه شده در شهرستان به نظر می‌رسد در این کشتارگاه کشتار نمی‌شود که در این زمینه باید مسئولان مربوطه چاره‌اندیشی کنند.

ترابی‌نژاد افزود: با مشارکت بخش خصوصی کشتارگاه جدید احداث و راه‌اندازی شود و دامپزشکی در این زمینه به کمک شهرداری اقدام کنند.