رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

تنها ۸ درصد از مردم خرم‌آباد عوارض شهرداری را پرداخت می‌کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

تنها ۸ درصد از مردم خرم‌آباد عوارض شهرداری را پرداخت می‌کنند

تنها ۸ درصد از مردم خرم‌آباد عوارض شهرداری را پرداخت می‌کنند

معاون خدمات شهری شهرداری خرم آباد گفت: تنها ۸ درصد از مردم خرم آباد عوارض شهرداری را پرداخت می کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی محمدخانی بر لزوم پیشگیری در حوزه مدیریت بحران تاکید کرد و اظهار داشت: گلایه ای که از ستاد بحران کشور داریم این است که حتما باید حادثه ای رخ داده و خسارتی وارد شود تا ستاد بحران برای جبران آن اقدام کند.

وی گفت: اعتباراتی که از سوی ستاد مدیریت بحران تزریق می شود باید برای نجات دادن جان مردم درنظر گرفته شود نه اینکه منتظر ماند تا حادثه ای رخ داده آنگاه برای پرداخت خسارت آن اعتباراتی پرداخت شود.

معاون خدمات شهری شهرداری خرم آباد با بیان اینکه باید قبل از وقوع حوادث غیرمترقبه به دستگاههای امدادی برای خرید تجهیزات و اقدامات پیشگیرانه اعتبار تخصیص داده شود، افزود: اعتباری برای کمک به دستگاه های امدادی برای خرید تجهیزات وجود ندارد.

محمدخانی با اشاره به اینکه سازمان آتش نشانی خرم آباد تنها دارای ۳۰ موتور پمپ است، عنوان کرد: اگر همزمان در ۴۰ نقطه شهر ۴۰ منزل مسکونی زیر آب رود نمی توانیم خدمات لازم را به آن ها ارائه دهیم.

وی با اشاره به اینکه شهرداری خرم آباد باید ماهیانه ۸۰۰ میلیون تومان حقوق به نیروهای سازمان آتش نشانی پرداخت کند، اضافه کرد: از آنجا که مردم کمتر از هشت درصد به شهرداری خرم آباد عوارض پرداخت می کنند این رقم به حقوق و مزایای پرسنل شهرداری هم نرسیده و این امر باعث شده شهرداری برای خرید تجهیزات نقدینگی نداشته باشد.

معاون خدمات شهری شهرداری خرم آباد اضافه کرد: از یک طرف مشکلات مالی شهرداری و از سوی دیگر بی تفاوتی ستاد بحران کشور نسبت به جان مردم و پرداخت نکردن اعتباری از سوی آن به شهرداری ها باعث شده که ما ندانیم چگونه باید با این مشکلات برخورد کنیم.

محمدخانی با تاکید بر اینکه تمامی دستگاههای اجرایی لرستان در بحث تجهیزات امدادی دچار مشکل هستند، بیان داشت: در بارندگی اخیر شهرستان خرم آباد در زیرگذر امام حسین(ع) مشکلاتی ایجاد شد و بر اثر حجم زیاد آب لوله های آن بسته شد که برای رفع مشکل خودروهای آتش نشانی در محل اعزام شده و در کمتر از چند ساعت آب زیرگذر تخلیه شد.

وی با بیان اینکه شهردرای خرم آباد با وجود کمبود تجهیزات و نبود اعتبارات هرگز در بحث مدیریت بحران کوتاه نخواهد آمد، یادآور شد: در بارندگی های اخیر خرم آباد حدود ۵۰ درخت در سطح شهر قطع شد با این وجود شهرداری اجازه نداد معابر اصلی سطح شهر مسدود بماند.