جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

تهاجم فرهنگی، انقلاب اسلامی را تهدید می‌کند - نمایش محتوای خبر

 

 

تهاجم فرهنگی، انقلاب اسلامی را تهدید می‌کند

تهاجم فرهنگی، انقلاب اسلامی را تهدید می‌کند

ائمه جمعه شهرستان‌های استان لرستان در خطبه‌های نماز جمعه تأکید کردند: تنها خطری که برای انقلاب اسلامی وجود دارد تهاجم فرهنگی است و دشمن از این طریق دین و نظام ما را مورد هدف قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های استان لرستان، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حسن ترابی امام‌جمعه بروجرد در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بروجرد با اشاره به فرارسیدن هشتم ماه ربیع‌الثانی سالروز میلاد فرخنده یازدهمین ستاره درخشان آسمان ولایت و امامت حضرت امام حسن عسگری(ع) است اظهار داشت: وجود مقدس امام حسن عسگری(ع) در هشتم ربیع‌الثانی سال 232 از هجرت در بیت امام هادی(ع) متولد شدند و در طول 28 سال عمر کوتاه خود با همه محدودیت‌هایی که برای ایشان ایجاد کرده بودند سرچشمه همه فضائل و صفات انسانی بودند و پدر بزرگوار آخرین ذخیره الهی و عدالت گستره گیتی است.

وی با اشاره به فرارسیدن سالروز رحلت کریمه اهل‌بیت حضرت فاطمه معصومه(س) افزود: حضرت دارای شخصیتی رفیع و والامقام بود به‌طوری‌که ائمه هدی(س) از این بانوی بزرگ با تکریم یادکردند و پیش از ولادت آن حضرت نام ایشان بر زبان بعضی ائمه بوده و مقامات و کرامات ایشان را نقل کرده‌اند و همه این‌ها حکایت از شأن این بانوی بزرگ جهان اسلام است که بدون شک خصوصیت اخلاقی ایشان باعث شده که از این مقام و منزلت برخوردار باشد.

امام‌جمعه بروجرد با اشاره به هفدهم دی‌ماه سالروز کشف حجاب رضاخانی بیان کرد: این روز در تاریخ ملت ایران یک روز سیاه و فراموش‌نشدنی است در سال 1314 طرح استعماری کشف حجاب توسط رضاخان در ایران اجرا شد و نوامیس این ملت بازور و ارعاب به برهنگی کشانده شدند اما در آن زمان به‌زور اسلحه و سرنیزه حجاب و چادر را از سر بانوان مسلمان برداشتند بلکه بتوانند کشو ر را به دروازه‌های تمدن به تصور باطل خودشان برسانند.

وی با بیان اینکه 17 دی‌ماه این روز تلخ در تاریخ ملت ایران ماند عنوان کرد: برای اینکه بتوانند بزرگترین مانع را از سر راه استعمارگران بردارند با دین و مذاهب مثل حجاب و عفاف برخورد و بحث کشف حجاب را مطرح کردند و درست است که با زور سرنیزه  این کار را اجرا کردند اما زنان مسلمان و عفیف این مرز و بوم زیر بار این توطئه شوم نرفتند و حریم خانه را به حضور برهنه در ملأ عام ترجیح دادند و در آن سال‌ها در منازل فرزندانی تربیت کردند که بعدها همان‌ها در سال 57 طومار ننگین حکومت پهلوی و 2500 ساله شاهنشاهی را در هم پیچیدند.

ترابی تصریح کرد: اگر چه قاطبه زنان شریف و مسلمان ایران پوشش حجاب را هرگز و در هیچ دوره‌ای از حیات خود کنار نگذاشتند بلکه آن را به‌ عنوان صدف دُر گران‌بهای عفت خود حفظ کردند اما متأسفانه امروزه سیاست‌های توطئه آمیز دشمن به جد در پی رواج بدحجابی و بی‌بندوباری در جامعه است تا انقلاب اسلامی را از درون آسیب‌پذیر و ضربه‌پذیر کند.

وی ادامه داد: اگر آن روز رضاخان به‌زور اسلحه و سرنیزه حجاب از سر بانوان برداشت متأسفانه تهاجم فرهنگی دشمن کاری کرده که امروزه زنان و دختران ما با میل و رغبت خودشان کشف حجاب می‌کنند و با آن ظاهر فریبنده در خیابان‌ها و معابر عمومی تردد می‌کنند و متأسفانه مسئولان نیز آن‌گونه که باید و شاید در مقابل این توطئه دشمن بیدار نیستند و تلاش نمی‌کنند و بعضاً طعمه تهدیدهای ساده انگارانه اهل تظاهر و تسامح شده‌اند.

خطیب نماز جمعه بروجرد با اشاره به تأثیر فضای مجازی و شبکه‌های ماهواره‌ای در جوانان خاطرنشان کرد: امروز دشمن تا درون خانه ما پیش‌آمده اما در جریان جنگ تحمیلی دشمن تا پشت مرزها پیش‌آمده بود و جلوی تهاجم را همگی گرفتند اما الآن دیگر فضا را مسموم کرده‌اند اما دشمنان نمی‌توانند ضربه‌ای به این نظام وارد آورند و تنها خطری که برای انقلاب اسلامی وجود دارد تهاجم فرهنگی است و دشمن از این طریق دین و نظام ما را مورد هدف قرار داده است.

وی با اشاره به حملات تروریستی اخیر ترکیه در این هفته گفت: در اولین دقایق سال میلادی جدید ترکیه شاهد اقدام تروریستی خون‌بار داعش بود که 39 نفر در یک باشگاه شبانه توسط تروریست داعشی قتل‌عام شدند و 69 نفر مجروح و داعش هم مسئولیت این اقدام تروریستی را به عهده گرفت. ترکیه در بروز و رشد گروه‌های تکفیری و تروریستی نظیر داعش و النصره مستقیم و غیرمستقیم دخالت داشته و حوادث اخیر در واقع تاوان سیاست‌های نسنجیده و ماجراجویانه دولتمردان ترکیه است.

مسئولان پلدختر عدالت را رعایت کنند

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمد سوری امام‌جمعه پلدختر در خطبه‌های نماز جمعه پلدختر اظهار داشت: مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی به‌ویژه شهرستان پلدختر نسبت به شهدا که بهترین متاع را تقدیم انقلاب کردند وظیفه‌دارند عدالت را رعایت کنند.

وی افزود: مسئولان نباید تنها به کسانی که با آن‌ها بودند توجه کنند بلکه باید نسبت به همه مردم که ولی‌نعمت انقلاب هستند احساس وظیفه کنند.

امام‌جمعه پلدختر بیان کرد: مسئولان نباید همه‌چیز را فدای تعلقات شخصی و مطامع دنیایی خود کنند مردم نظام را در دید مسئولان می‌بینند.

وی عنوان کرد: مسئولان باید بدانند که مسئولیت برای هیچ‌کس ماندگار نیست و اگر مسئولی بی‌عدالتی کند مردم را نسبت به‌نظام بدبین می‌کند چرا باید مردم براثر تعلقات شخصی مسئولی نسبت به‌نظام دل سرد شوند باید با چنین افرادی برخورد شود.

سوری گفت:  این نظام و انقلاب اسلامی به‌راحتی به دست نیامده ضمن تذکر و یادآوری مسئولان باید بدانند که در چه جایگاهی قرارگرفته‌اند و مواظب اعمال خود باشند.

امام‌جمعه پلدختر به 17 دی‌ماه سالروز کشف حجاب توسط رضاخان اشاره کرد و تصریح کرد: رضاخان در سال 1314 هجری شمسی در جریان سفرهای خارجی خود با صادر کردن دستور کشف حجاب سبک اروپایی را در ایران ترجیح و تحمیل کرد.

وی بابیان این‌که کشف حجاب طرح کثیف انگلیسی و اروپایی بود خاطرنشان کرد: مردم و روحانیون در برابر کشف حجاب رضاخانی ایستادگی و مقاومت کردند که موجب به وجود آمدن حادثه مسجد گوهرشاد شد.

سوری اظهار داشت: بی‌حجابی موجب آسیب‌ها و آثار مخربی در جامعه می‌شود که باید با جدیت با آن مبارزه شود زیرا دشمنان از هر راه و حربه‌ای برای ضربه زدن به انقلاب و نظام و سست کردن بنیان خانواده استفاده می‌کنند که نباید با بی‌حجابی موجب رسیدن دشمن به اهداف شومش شد.

امام‌جمعه پلدختر به حادثه تاریخی 19 دی سال 1356 اشاره کرد و  گفت: قیام مردم انقلابی شهر قم یک حرکت تاریخی بود که مردم ایران به‌ویژه قم توانستند بصیرت و هوشیاری خود را به مستکبران ثابت کنند.

سوری اظهار داشت: این قیام یکی از حوادث انقلاب اسلامی است که همواره در تاریخ ماندگار خواهد بود و فراموش نمی‌شود در این قیام مجاهدت و فداکاری مردم قم مبدأ حرکت تاریخی و اثرگذار واقع شد.

وی افزود: در این حرکت مردم با بصیرت و دشمن‌شناسی علیه حکومت ستم‌شاهی اقدام و آن را رسوا کردند که بعدازاین قیام پایه‌های حکومت متزلزل شد.

امام‌جمعه پلدختر با گرامیداشت ولادت باسعادت حضرت امام حسن عسکری (ع) و تسلیت وفات حضرت معصومه (ع) بیان کرد: امام حسن عسکری (ع) به خاطر خفقان و عمر کم نتوانست به تربیت افراد بپردازد تنها از طریق نامه با شیعیان ارتباط داشت و حقایق راستین جامعه را برای آن‌ها بازگو و آنان را با غیبت امام زمان (عج) آشنا می‌کرد.

وی عنوان کرد: وجود قبر مبارک و نورانی حضرت معصومه (ع) دخت گرامی حضرت امام موسی کاظم (ع) موجب برکات زیادی در کشور ما و کانون تولید و نشر احکام و علوم دینی در شهر قم است.