سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

تهدیدات توخالی آمریکا هیچ‌گاه راه به جایی نمی‌برد - نمایش محتوای خبر

 

 

تهدیدات توخالی آمریکا هیچ‌گاه راه به جایی نمی‌برد

تهدیدات توخالی آمریکا هیچ‌گاه راه به جایی نمی‌برد

امام جمعه بروجرد گفت: تهدیدات تو خالی آمریکا هیچ گاه راه به جایی نبرده است و بنا به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری، آمریکا اگر می‌توانست در طول این ۳۶ سال به ایران لطمه می‌زد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، حجت‌الاسلام‌ حسن ترابی ظهر امروز در آئین تجلیل از هادیان سیاسی این شهرستان اظهار داشت: بنا به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری، آمریکا اگر می‌توانست در طول این 36 سال به ایران لطمه می‌زد.

وی شخصیت شهید مطهری را حضوری تابنده و پویا دانست و افزود: در ایام شهادت این عالم عالیقدر لازم است او را بهتر بشناسیم و نسل جوان و نوجوان را با ویژگی‌های شخصیتی او بیشتر آشنا کنیم.

امام جمعه بروجرد نخستین ویژگی شهید مطهری را مبارزه قاطعانه و سرسختانه با التقاط و کج‌روی‌ها ودانست و بیان کرد: شهید مطهری را باید شهید در راه التقاط و کج‌روی‌های فکری نامید چرا‌که آشنایی عمیق او با علوم و فنون مختلف اسلام و قرآن است این شهید در این وادی نقشی کم‌نظیر ایفا کرده است.

وی بیان پیچیده‌ترین علوم و فنون اسلامی با زبان ساده و در عین حال پخته و استوار را هنر شهید مطهری دانست و عنوان کرد: شهید مطهری با طهارت روح ، قوت ایمان و قدرت بیان کم‌نظیر خود توانست در طول حیات پربارش با دو بال علم و ایمان زندگی و پرواز کند و هیچ‌گاه از مسیر مستقیم منحرف نشود.

ترابی ویژگی دیگر شهید مطهری را خطرآفرینی او برای دشمن عنوان و خاطرنشان کرد: این استاد شهید حیات و مرگش برای دشمن خطرآفرین بود به گونه‌ای که ترس دشمن از وی سبب شد که دشمن دستور حذف فیزیکی او را صادر کند چرا‌که شهید مطهری به هر مجمع علمی وارد می‌شد با برهان محکم و منطق قوی با بیان حقایق اسلام آنچه را که دشمنان در عرصه علمی، فکری و فرهنگی رشته بودند، پنبه می‌کرد به همین دلیل دشمنان نمی‌توانستند شهید مطهری را تحمل کنند.

وی با تأکید بر لزوم تلاش مسئولان در تحقق باورهای ناب شهید مطهری، گفت: امروز کسانی به مبارزه با اندیشه‌های ناب اسلام پرداخته و تلاش می‌کنند با ظرفیت‌های علمی خود در جامعه انحراف فکری ایجاد کرده و اسلام را تحریف کنند.

امام جمعه بروجرد با گرامیداشت 12 اردیبهشت ماه روز عقیدتی سیاسی، اظهار داشت: مأموریت اصلی عقیدتی سیاسی و حوزه نمایندگی سپاه، ایجاد آمادگی اعتقادی و معنوی در سپاه و بسیج است.

وی افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج مستضعفان همان‌گونه که از نظر نظامی و دفاعی باید در اوج آمادگی دفاعی باشند تا دشمن را از تجاوز به این آب و خاک اسلامی منحرف کند، از نظر معنوی و اعتقادی هم باید در اوج آمادگی باشد و این مأموریت حوزه نمایندگی ولی‌فقیه و عقیدتی سیاسی حوزه نمایندگی در سپاه و بسیج است.

ترابی بصیرت‌افزایی و بالا بردن بینش سیاسی و آگاهی نسبت به زمان را وظیفه این نهاد دانست و بیان کرد: بصیرت به عنوان یکی از لازمه‌های ایمان در اسلام مورد تأکید قرار گرفته است بنابراین ارتقاء قدرت تحلیل یکی از مسئولیت‌های حوزه نمایندگی ولی‌فقیه و عقیدتی سیاسی است چراکه کسانی که قدرت تحلیل ندارند، نمی‌توانند مسائل را تجزیه و تحلیل کرده و به سوء تشخیص گرفتار می‌شوند و راه را اشتباه می‌روند.

وی عنوان کرد: بی‌شک آنچه که سپاه را به این مرحله رسانده و به آن قداست بخشیده است برخورداری از تجهیزات و ابزار آلات مدرن دفاعی و نیروی انسانی نیست بلکه ویژگی‌های سپاه پاسداران ایمان، جهاد، تکلیف‌گرایی، ولایت‌مداری و انقلابی بودن است.