جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

تهدید مدیرکل محیط زیست لرستان به تعطیلی باغ وحش خرم آباد - نمایش محتوای خبر

 

 

تهدید مدیرکل محیط زیست لرستان به تعطیلی باغ وحش خرم آباد

تهدید مدیرکل محیط زیست لرستان به تعطیلی باغ وحش خرم آباد

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان تهدید کرد با ادامه روند کنونی باغ وحش خرم آباد تعطیل خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مهرداد فتحی بیرانوند افزود: در صورت ادامه روند مرگ حیوانات در باغ وحش خرم آباد و توجه نکردن به استانداردسازی آن مجبور می شویم باغ وحش را تعطیل کنیم.

مهرداد فتحی بیرانوند با تاکید براینکه حساسیت های زیادی از سوی مردم کشور و استان در رابطه با باغ وحش خرم آباد وجود دارد گفت: متاسفانه باغ وحش خرم آباد مانند خیلی از کارهای بی برنامه استان در بام خرم آباد ایجاد شده است که استانداردهای مدنظر را ندارد.

وی با اشاره به مشکلات فراوان باغ وحش خرم آباد از جمله محل نگهداری، تغذیه، بهداشت و درمان گونه های جانوری افزود: وجود این مشکلات باعث شده پارسال و امسال چند گونه نادر در این باغ وحش از بین برود.

وی با تاکید بر اینکه دامپزشکی لرستان اصرار دارد باغ وحش را یا به بخش خصوصی و یا بخش دولتی واگذار کند گفت: به طور معمول در کل کشور مدیریت باغ وحش ها بر عهده شهرداری ها بوده و در این راستا با شهردار خرم آباد و معاون عمرانی استانداری لرستان برای واگذاری باغ وحش به شهرداری جلساتی برگزار شده است.

وی با بیان اینکه شهرداری تاکنون در این زمینه به جمع بندی کامل نرسیده است گفت: در صورتی که روند مدیریت باغ وحش خرم آباد اینگونه باشد و استانداردها در آن رعایت نشود با توجه به وظیفه نظارتی که داریم مجبور به تعطیلی آن هستیم.