رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

تهیه سند اقتصاد مقاومتی استان لرستان در قالب ۳۰۰ پروژه - نمایش محتوای خبر

 

 

تهیه سند اقتصاد مقاومتی استان لرستان در قالب ۳۰۰ پروژه

تهیه سند اقتصاد مقاومتی استان لرستان در قالب ۳۰۰ پروژه

استاندار لرستان گفت: سند اقتصاد مقاومتی استان لرستان در قالب ۳۰۰ پروژه تهیه شده و بنا است ۹۶ درصد از پروژه‌ها تا پایان خردادماه سال ۹۶ به بهره‌برداری برسد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد هوشنگ بازوند در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سند اقتصاد مقاومتی در استان لرستان تهیه‌شده که در این جلسه دستگاه‌های اجرایی پروژه‌های خود را مطرح کردند و این سند با حدود 300 پروژه نهایی شد.

وی افزود: از این 300 پروژه بنا است حدود 96 درصد از پروژه‌ها تا پایان خردادماه سال 96 به بهره‌برداری برسند؛ حدود پنج درصد از پروژه‌ها در قالب رشد پیشرفت فیزیکی مطرح است یعنی پروژه به بهره‌برداری نمی‌رسد اما درصد پیشرفت آن مشخص می‌شود.

استاندار لرستان با بیان اینکه بنا است عملیات اجرایی سد مخمل کوه شهرستان خرم‌آباد آغاز شود و تا 20 درصد پیشرفت داشته باشد عنوان کرد: مقرر شده راه‌آهن خرم‌آباد - دورود در این مدت تعیین‌شده افزایش درصد پیشرفت فیزیکی داشته باشد.

وی بیان کرد: روز شنبه سند اقتصاد مقاومتی استان به تهران فرستاده می‌شود که امیدواریم تا سه‌شنبه هفته آینده نتیجه تأیید این سند ارائه شود که در صورت تأیید سند ظرف 10 روز آینده برای اجرایی شدن به دستگاه‌های استان ابلاغ می‌شود.

بازوند تصریح کرد: به‌ صورت هفتگی جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان برگزار می‌شود تا موانع سر راه دستگاه‌های اجرایی برطرف شود بنابراین دستگاه‌ها از اختیاراتی که دارند موانع را برطرف کنند و اگر قادر به رفع مشکل نبودند به ما اعلام شود تا به دفتر معاون اول رئیس‌جمهوری اطلاع داده و موانع برطرف شود.

وی خاطرنشان کرد: همه استان‌های کشور ملزم به تهیه سند اقتصاد مقاومتی هستند ولی استان لرستان جزء اولین استان‌های کشور در تهیه سند اقتصاد مقاومتی است.