رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

توجه بیشتر به پرستاران در طرح تحول نظام سلامت - نمایش محتوای خبر

 

 

توجه بیشتر به پرستاران در طرح تحول نظام سلامت

توجه بیشتر به پرستاران در طرح تحول نظام سلامت

فرماندار دورود خواستار توجه هرچه بیشتر به پرستاران در طرح تحول نظام سلامت شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از دورود، ماشاءالله نعمتی در کارگروه سلامت شهرستان دورود ضمن گرامی‌داشت سالروز ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار اظهار داشت: پرستاران از اقشار زحمت‌کش جامعه هستند که جا دارد، از این افراد پرتلاش تقدیر به عمل آید.

وی اضافه کرد: در طرح تحول نظام سلامت در کشور پزشکان مورد توجه قرار گرفته‌اند و لازم است، به پرستاران نیز توجه بیشتری صورت گیرد.

نعمتی تصریح کرد: در کشور با توجه به شرایط کنونی به حدود 225 هزار پرستار نیاز است که این میزان در حال حاضر 160 هزار نفر است و این نشان از فشار کاری بالای پرستاران در کشور است.

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن ایام نوروزی اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌های شهرستان دورود در بخش گردشگری و استقبال مسافران نوروزی از این شهرستان لازم است، مقدمات لازم برای این مسافران در سطح شهر فراهم شود، به خصوص در حوزه بهداشت باید این مهم در دستور کار قرار داشته باشد.

وی خواستار ساماندهی سرویس‌های بهداشتی عمومی سطح شهر شد و گفت: مسئولان مربوطه اقدامات لازم را برای ساماندهی میادین، پارک‌ها و سرویس‌های بهداشتی سطح شهر فراهم کنند، تا در ایام نوروز 94 شاهد رضایت حداکثری مسافران نوروزی باشیم.

فرماندار دورود با اشاره به رشد آمار بیماری تب مالت در شهرستان دورود تأکید کرد: متأسفانه از ابتدای سال‌جاری تاکنون شاهد افزایش بالای بیماری تب مالت در سطح شهرستان نسبت به سال گذشته هستیم که این روند قابل قبول نیست.

وی ادامه داد: عمده این بیماران را افراد روستایی تشکیل می‌دهند و به همین منظور باید اقدامات آموزشی به صورت جدی برای کاهش هرچه بیشتر این بیماری در دستور کار قرار گیرد.

نعمتی تصریح کرد: به همین منظور باید کمیته‌ای متشکل از شبکه بهداشت و درمان، دام پزشکی، آموزش و پرورش، جهاد کشاورزی، بخشداران و سایر مسئولان مربوطه تشکیل و راهکارهای لازم پیش‌بینی و عملیاتی و نتیجه این کمیته به کارگروه سلامت شهرستان گزارش شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عملیات دفن بهداشتی ضایعات آزبستی خاطرنشان کرد: تاکنون اقدامات خوبی به منظور دفن این ضایعات که سال‌ها سلامت شهروندان را تهدید کرده بودند صورت گرفته است، اما این اقدام باید به طور مستمر و تا پایان عملیات پاک‌سازی ادامه یابد، تا بتوانیم در روز 15 اسفند همزمان با هفته منابع طبیعی در فاز اول درخت‌کاری انجام شود.

در ادامه این نشست جمعی از مسئولان شهرستان دورود با حضور در بیمارستان شهدای هفتم تیر دورود از زحمات پرستاران این شهرستان تقدیر به عمل آوردند.

در این مراسم حجت‌الاسلام رضا حقیان امام جمعه دورود، ماشاءالله نعمتی فرماندار، هدایت‌الله حسنوند فرمانده انتظامی، محسن قیطاسوند رئیس شبکه بهداشت و درمان و جمعی از مسئولان این شهرستان حضور داشتند.