رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

توزیع روزانه 50 تن مرغ ذخیره شده در بازارهای لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

توزیع روزانه 50 تن مرغ ذخیره شده در بازارهای لرستان

توزیع روزانه 50 تن مرغ ذخیره شده در بازارهای لرستان

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان لرستان گفت: روزانه 50 تن مرغ از محل ذخیره سردخانه امور دام به منظور تعادل قیمت در بازارهای لرستان توزیع می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، قدرت‌الله ولدی در حاشیه جلسه کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی استان لرستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: روزانه قیمت مرغ در سطح استان لرستان رصد می‌شود و تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم، تا تعادل در قیمت مرغ را در بازار ایجاد کنیم.

وی کمبود مرغ را یکی از دلایل افزایش قیمت آن دانست و افزود: امور دام استان لرستان حدود سه هزار تن مرغ در سردخانه خود دارد که به منظور ایجاد تعادل در بازار روزانه 50 تن مرغ را به بازار عرضه می‌کند.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان به محول شدن وظیفه تامین، توزیع و نرخ‌گذاری به جهاد کشاورزی در سال جاری اشاره کرد و گفت: طبق مصوبه‌ این وظایف از سازمان صنعت معدن و تجارت به سازمان جهاد کشاورزی محول شده است، اما همچنان بحث نظارت و بازرسی به قوه خود باقی است و 50 تیم با همکاری مشترک وظیفه نظارت و بازرسی بر بازار و اصناف را در سطح استان بر عهده دارند.

وی در خصوص برپایی نمایشگاه‌های پایان سال در استان نیز یادآور شد: با همکاری و همدلی تولیدکنندگان بخش اصناف مختلف از 15 اسفند تا شب عید نمایشگاه‌ها در هشت شهرستان استان برپا می‌شود.