جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

توزیع 60 هزار اصله نهال بین مردم شهرستان پلدختر - نمایش محتوای خبر

 

 

توزیع 60 هزار اصله نهال بین مردم شهرستان پلدختر

توزیع 60 هزار اصله نهال بین مردم شهرستان پلدختر

مدیر اداره منابع طبیعی پلدختر گفت: 60 هزار اصله نهال بین مردم شهرستان پلدختر توزیع شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از پلدختر، صبح امروز به مناسبت فرارسیدن هفته منابع طبیعی بیش از پنجاه اصله نهال در سایت خط تقویت کننده شرکت اتیلن تنگ فنی از توابع بخش مرکزی پلدختر غرس شد.

 مدیر اداره منابع طبیعی پلدختر در این مراسم با تاکید بر حفاظت از منابع طبیعی گفت: با تعامل دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان پلدختر 40 هزار اصله نهال توزیع شده است.

سیاوش میرزایی از برنامه‌ریزی برای توزیع 60هزار اصله نهال در هفته منابع طبیعی خبر داد و افزود: نهال در تمام روستاها با تعامل دهیاران و با هدف توسعه فضای سبز روستایی توزیع می‌شود.

وی بر فرهنگ‌سازی از طریق شوراها، دهیاران و معتمدان مردم جهت آگاهی بیشتر روستائیان و عشایر منطقه تاکید کرد و گفت: با افراد خاطی که جنگل‌ها و مراتع را تخریب می‌کنند، برخورد قانونی می‌کنیم.

میرزایی با تشریح برنامه‌های هفته منابع طبیعی تصریح کرد: دیدار با امام جمعه و فرماندار، توزیع 60 هزار اصله نهال در بین مردم پلدختر، آئین غرس نهال در یکی از بوستان‌ها و یا مناطق شهری با حضور مسئولان و ادامه برنامه کاشت نهال بلوط در منطقه بادامک  از جمله برنامه‌های هفته منابع طبیعی در این شهرستان است.

وی افزود: تاکنون 12 هزار اصله نهال در بادامک در طرح جایگزینی بلوط‌‌های خشکیده غرس شده و برنامه داریم، بیش از 100 هزار اصله نهال بلوط را در مناطق میانکوه شرقی و غربی شهرستان پلدختر غرس کنیم.