جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

توسعه دانشکده پرستاری سبب برطرف شدن مشکلات درمانی بروجرد می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

توسعه دانشکده پرستاری سبب برطرف شدن مشکلات درمانی بروجرد می‌شود

توسعه دانشکده پرستاری سبب برطرف شدن مشکلات درمانی بروجرد می‌شود

امام‌جمعه بروجرد گفت: توسعه دانشکده پرستاری بروجرد سبب برطرف شدن مشکلات و کمبودهای حوزه درمان شهرستان می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حسن ترابی در آئین فارغ‌التحصیلی دانشجویان دانشکده پرستاری این شهرستان اظهار داشت: حضرت زینب(س) مولود این ایام، تجسمی از علم و معرفت پیامبر اعظم(ص)، تبلوری از زهد و عبادت امیرالمؤمنین(ع)، تلفیقی از ایثار و جانبازی حضرت زهرا(س)، نمودی از صبر و ایثار امام حسن مجتبی(ع) و نشانه‌ای از شجاعت حضرت سیدالشهدا(ع) است.

وی پرستار بزرگ کربلا را الگویی وارسته برای تمامی اقشار به‌ ویژه پرستاران دانست و افزود: یک پرستار متعهد باید با صبر و حوصله انواع ناملایمات را در انجام خدمت خود تحمل کرده و در این راه از هیچ ایثار و مجاهدتی فروگذار نکند.

امام‌جمعه بروجرد بابیان صفات و ویژگی‌های شاخص حضرت زینب(س) عنوان کرد: این صفات و ویژگی‌ها برای امت اسلامی به‌ویژه بانوان می‌تواند زمینه تحول روحی بزرگی را به وجود آورد.

وی بیان کرد: حرفه پرستاری صرفاً مراقبت از جسم نیست بلکه پرستاری مراقبت از روح و جسم است و پرستاران با همه مشکلات وظیفه خود در این زمینه را به‌خوبی انجام داده و آنچه در توان دارند برای درمان بیماران به کار گرفته‌اند.

ترابی تقویت روح و آرامش خاطر دادن به بیماران را از وظایف پرستاران دانست و تصریح کرد: مردم ایران هیچ‌گاه ایثار و فداکاری پرستاران در هشت سال جنگ تحمیلی را از یاد نمی‌برند پرستاران در این عرصه در شرایط دشوار جنگی در زیر آتش دشمن خدمات پرستاری به مجروحان جنگی ارائه می‌کردند و در این راه مقدس بسیاری از آن‌ها به فیض شهادت نائل آمدند.

وی با انتقاد از بی‌توجهی و اعمال تبعیض در مدیریت استانی خاطرنشان کرد: به‌رغم وجود مشکلات مالی کشور در سال‌های اخیر به دلیل تشدید تحریم‌های خارجی، وجود برخی تنگ‌نظری‌ها در مرکز استان مانع پیشرفت این شهرستان شده به‌گونه‌ای که برخی حق‌کُشی‌ها ارائه خدمات و تلاش برای توسعه شهرستان بروجرد را با مشکل جدی مواجه کرده است.

امام‌جمعه بروجرد با تأکید بر لزوم تلاش بیشتر مسئولان در رفع محرومیت‌های این شهرستان گفت: اخذ اعتبار در بخش‌های مختلف این شهرستان به‌راحتی صورت نمی‌گیرد و مستلزم تلاش و جدیت مسئولان شهرستانی در این زمینه است.

وی خواستار افزایش رشته‌های پرستاری دانشکده پرستاری این شهرستان شده و اظهار داشت: امید است با توسعه دانشکده پرستاری مشکلات و کمبودات حوزه درمان بروجرد برطرف شود.