جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

توسعه زیرساخت‌های ورزشی پلدختر نیازمند مشارکت خیران است - نمایش محتوای خبر

 

 

توسعه زیرساخت‌های ورزشی پلدختر نیازمند مشارکت خیران است

توسعه زیرساخت‌های ورزشی پلدختر نیازمند مشارکت خیران است

امام جمعه پلدختر گفت: مسئولان ورزشی در پلدختر تلاش کنند خیران را به سمت ورزش سوق دهند تا در این بخش فعالیت کنند و بخشی از مشکلات را حل کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، حجت الاسلام و المسلمین محمد سوری در دیدار رئیس اداره ورزش و جوانان، کارکنان و مسئولان هیات‌های ورزشی شهرستان پلدختر اظهار داشت: بعضی ورزشکاران شهرستان بضاعت مالی ندارند و در این رابطه اداره ورزش و جوانان باید آنها را مورد حمایت قرار دهد.

وی با بیان این که ورزش شهرستان نیازمند حمایت خیران است افزود: مسئولان ورزشی در این شهرستان تلاش کنند خیران را به سمت ورزش سوق دهند تا در این بخش فعالیت کنند و بخشی از مشکلات را حل کنند که این موضوع نیاز به فرهنگ سازی دارد.

امام جمعه پلدختر با بیان اینکه اداره ورزش و جوانان از ظرفیت خیران شهرستان استفاده کند بیان کرد : بیشتر ورزشکاران و قهرمانان ورزشی این خطه به خاطر نداشتن بضاعت مالی از مسابقات کشوری و جهانی که حق مسلم آنها بوده محروم مانده اند.

وی به اخلاق ورزشی در ورزشکاران تاکید کرد و عنوان کرد: از مهم‌ترین نیازهای امروز جامعه اعلاق و رفتار اسلامی است و ورزش با توجه به اعتقادات دینی باید در خدمت دین باشد و ما باید در جهت خدمات دینی گام برداریم.

سوری با بیان این که اخلاق مداری در ورزش مدنظر باشد  گفت : توجه به اخلاق در ورزش سبب ارتقا سطح ورزش قهرمانی شده و اخلاق ورزشی ارتباط مستقیمی با ورزش قهرمانی دارد که می‌تواند زمینه رشد و توسعه ورزش قهرمانی را فراهم کرد.

وی اخلاق، جوانمردی و پهلوانی سه رکن مهم در ورزش است تصریح کرد: ورزش یک امر روحانی و بستری مناسب برای هدایت و خلاقیت و بروز استعدادهای است  و ورزشکاران باید آن را سرلوحه فعالیت ورزشی خود قرار دهند.