سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

توسعه سیستم قرض‌الحسنه در دستور کار دولت قرار دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

توسعه سیستم قرض‌الحسنه در دستور کار دولت قرار دارد

توسعه سیستم قرض‌الحسنه در دستور کار دولت قرار دارد

رئیس کمیته امداد گفت: توسعه سیستم قرض الحسنه کشور در دستور کار دولت قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، سید پرویز فتاح صبح امروز در دیدار با امام جمعه این شهرستان با تاکید بر اینکه در این نهاد باید روحیه بسیجی حکمفرما باشد، اظهار کرد: این نهاد حمایتی نباید به مجموعهای اداری تبدیل شود.

وی بر ضرورت حفظ روحیه جهادی و انقلابی در کمیته امداد اشاره و عنوان کرد: انقلابی عمل کردن حد و مرز ندارد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی ادامه داد: نهاد حمایتی کمیته امداد باید وقف مددجویان باشد، به عبارت دیگر باید در رسیدگی به افراد تحت پوشش آن از هیچ تلاشی فروگذار نکرد.

فتاح افزود: یکی از انتظارات رهبر فرزانه انقلاب از نهاد حمایتی کمیته امداد در کنار هماهنگی با دولت، قوانین و مجلس، مطالبه نیازهای مددکاران از آنان است.

وی مددکاری را وظیفهای دینی و در کنار فرائضی همچون زکات، انفاق و ... دانست و تصریح کرد: توجه به ماهیت و حکمت کار امدادی اولویت مهمی است که نباید مورد غفلت واقع شود.

رئیس کمیته امداد با اشاره به اینکه حرکت جهادی و انقلابی نیروهای نهاد حمایتی کمیته امداد باید سهم و نقش خود را در اعتلای جامعه ایفا کند، خاطرنشان کرد: فلسفه انفاق همانا اعتلای جامعه است.

فتاح حرکت مددکاران کمیته امداد در رسیدگی به فقرا، ایتام و مستمندان از راههایی خواند که در تعالی جامعه‌ای که به سمت خدا پیش می‌رود، موثر و غیرقابل انکار دانست.

وی بر ارتقاء فرهنگ انفاق، صدقه، زکات، اکرام، فطریه و دستگیری و رسیدگی به مستمندان تاکید و عنوان کرد: مسئولیت مددکاران در این باره بسیار حساس است، چراکه ترویج فرهنگ انفاق به معنای ترویج دین، قرآن و اعتقادات است.

رئیس کمیته امداد اضافه کرد: اگرچه کار امدادگران به ظاهر بسیار ساده است، اما خدمت رسانی به قشر محروم و آسیب دیده جامعه سراسر لطف و رحمت خداوند متعال است.

فتاح با اشاره به نقش حمایتی بسیار گسترده خیران جامعه در حمایت از یتیمان، اظهار کرد: وجود افراد گمنامی که حتی 6 هزار یتیم را تحت پوشش خود قرار دادهاند، گواهی بر این ادعا است.

وی وجود حامیان شیعی در سرپرستی از یتیمان سنی و تحت تکفل قرار دادن آنها را نمونه و مصداق بارزی از برقراری وحدت و برادری بین مسلمانان شیعه و سنی در بطن انقلاب اسلامی ایران دانست.

رئیس کمیته امداد امام خمینی با اشاره به اینکه کار کمیته امداد در کنار انقلاب و در متن انقلاب است و نباید این دو را از یکدیگر جدا دانست، تاکید کرد: اینگونه بود که در 14 اسفند 57 و در ابتداییترین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی حکم تشکیل نهاد کمیته از سوی معمار کبیر انقلاب صادر شد.

فتاح با اشاره به اولویت قرار دادن رسیدگی به افراد بی بضاعت جامعه، عنوان کرد: به عبارت دیگر فلسفه اصلی شکلگیری انقلاب اسلامی ایران و بنیانگذار محبوب آن دستگیری از تهی دستان جامعه است.

وی با اشاره به اینکه رفع بخشی از فقر جامعه نیازمند تدابیر نظام و دولت حل است، ادامه داد: رونق اقتصادی، ایجاد اشتغال و رسیدگی به فعالیت های عمرانی سهم عمدهای در کاهش سطح فقر جامعه دارد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی با اشاره به لزوم اشتغالزایی در میان مددجویان این نهاد حمایتی اشاره و تاکید کرد: اشتغالزایی این افراد عزت نفس آنها را به دنبال دارد.

فتاح خاطرنشان کرد: ارتقاء سطح توانمندی مددجویان در دستور کار دولت قرار دارد.