رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

توسعه فضای کسب‌وکار در عرصه فناوری اطلاعات در لرستان دنبال می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

توسعه فضای کسب‌وکار در عرصه فناوری اطلاعات در لرستان دنبال می‌شود

توسعه فضای کسب‌وکار در عرصه فناوری اطلاعات در لرستان دنبال می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، شهاب حیدری در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات که در سالن جلسات این اداره برگزار شد اظهار داشت: سیاست‌گذاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در برنامه ششم توسعه و با توجه به سالی که اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نام‌گذاری شده است در این حوزه توسعه فضای کسب‌وکار، تولید محتوا و خلق ثروت است که در استان لرستان نیز این اولویت‌ها دنبال می‌شود.

وی افزود: با توجه به زیرساخت‌های خوبی که در استان لرستان در این عرصه فراهم‌شده، پهنای باند کافی در اختیار داریم بنابراین باید فضای بهره‌وری ما بیش از این باشد که برای این کار باید نقشه راه دولت الکترونیک را که مصوبه ششم جلسه شورای عالی کشور است را دنبال کنیم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی ما باید به سمت‌وسوی استفاده از دولت الکترونیک پیش بروند بیان کرد: در حوزه اداره کل پست نیز باید به سمت نوآوری عملکردی حرکت کنیم تا اشتغال بیشتری در این عرصه ایجاد شود.

وی گفت: توسعه خدمات اپراتورهای تلفن همراه، اینترنت پرسرعت، خدمات پست‌بانک، تلفن ثابت و خدمات عموم مجموعه را از دیگر برنامه‌های کاری است که دنبال می‎شود.

حیدری با اشاره به اینکه رومینگ بین اپراتورها با جدیت دنبال می‌شود خاطرنشان کرد: برای این کار نیاز به اطلاعات جامع و بانک اطلاعاتی دقیقی هستیم.

وی بابیان اینکه شورای برنامه‌ریزی استان را برای جذب اعتبارات دنبال می‌کنیم اظهار داشت: در حوزه پیشخوان دولت بحث تمرکززدایی، بازنگری تعرفه‌ها و احصا خدمات دفاتر پیشخوان دولت را دنبال می‌کنیم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان تقویت و ساماندهی جایگاه نظام صنفی رایانه‌ای استان را یکی دیگر برنامه‌های خود دانست و افزود: در بحث برون‌سپاری خدمات تا دولت حرکتی نداشته باشد بخش خصوصی نیز نمی‌تواند حرکت کند بنابراین باید بخش خصوصی را در حوزه فناوری اطلاعات  تقویت و ساماندهی کنیم.