سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

توسعه مراکز درمانی نقطه عطف تمام مطالبات مردم بروجرد است - نمایش محتوای خبر

 

 

توسعه مراکز درمانی نقطه عطف تمام مطالبات مردم بروجرد است

توسعه مراکز درمانی نقطه عطف تمام مطالبات مردم بروجرد است

نماینده مردم بروجرد در مجلس گفت: توسعه مراکز درمانی باوجود قدمت بیمارستان‌ها نقطه عطف تمام مطالبات مردم بروجرد است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، عباس گودرزی در جلسه مشترکی که با حضور مدیرعامل سازمان اجتماعی، رئیس و اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس در هتل زاگرس این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: به‌منظور توسعه بیمارستان کوثر بروجرد از مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی برای بازدید از این مرکز درمانی دعوت به عمل آمد تا با انجام هماهنگی‌های لازم در راستای حل مشکلات درمانی این شهرستان اقداماتی انجام شود.

وی وجود چالش در سازمان تأمین اجتماعی را به وجود آورنده چالش بزرگ در نظام خواند و افزود: از دوره‌های پیش تاکنون شهرداری بروجرد در حدود 34 میلیارد تومان به صندوق تأمین اجتماعی بدهکار است که خود مشکلاتی را برای این سازمان به وجود آورده حال‌آنکه شهرداری باید براساس برنامه‌ریزی‌های درست در ابتدا اقدام به پرداخت حق بیمه کارگران خود می‌کرد تا امروز با این مشکل مواجه نباشد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس با تأکید بر اینکه صندوق‌های بیمه‌ای باید عملکردی مستقل از دولت داشته باشند، عنوان کرد: سازمان تأمین اجتماعی باید نسبت به تهاتر املاک با شهرداری بروجرد به توافق برسد و در کنار این امر نیازهای درمانی این شهرستان برطرف شود.

وی تأسیس شعبه دوم تأمین اجتماعی را یکی از ضرورت‌های این شهرستان خواند و بیان کرد: نقطه عطف تمام مطالبات مردم توسعه دی کلینیک تأمین اجتماعی بروجرد و تبدیل این مرکز به بیمارستانی در تراز این شهرستان است.

گودرزی به قدمت بیمارستان‌های این شهرستان اشاره کرد و گفت: دو بیمارستان این شهرستان یکی با قدمت 47 و دیگری با قدمت 106 ساله جوابگوی نیازهای درمانی شهروندان این شهرستان نیست البته وعده بهره‌برداری از بیمارستان در حال احداث آیت‌الله بروجردی توسط وزیر راه و شهرسازی داده‌شده که در صورت توسعه بیمارستان کوثر و بهره‌برداری از این بیمارستان در حال ساخت بارقه‌های امید در دل شهروندان ایجاد می‌شود.

وی اولویت اصلی شهروندان بروجرد را بهداشت و درمان دانست و گفت: امید است با توسعه این بیمارستان و احداث شاخه‌ای از بیمارستان‌های زنجیره‌ای میلاد در شهرستان بروجرد به‌عنوان پنجمین شهر کشور بهداشت و درمان در این شهرستان رونق یابد.