جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

توسعه واحدهای تولیدی نیمه‌فعال اجرایی شود/زیرساخت‌های عمرانی و گردشگری لرستان ضعیف است - نمایش محتوای خبر

 

 

توسعه واحدهای تولیدی نیمه‌فعال اجرایی شود/زیرساخت‌های عمرانی و گردشگری لرستان ضعیف است

توسعه واحدهای تولیدی نیمه‌فعال اجرایی شود/زیرساخت‌های عمرانی و گردشگری لرستان ضعیف است

نماینده مردم بروجرد گفت: استان لرستان ظرفیت‌های عمرانی و گردشگری بسیار بالایی دارد اما زیرساخت‌های مورد نیاز بسیار ضعیف است که در این بخش باید تلاش کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تهران، علاءالدین بروجردی شامگاه سه‌شنبه در همایش اقتصادی لرستان که در سالن جلسات بوستان گفت‌وگوی تهران برگزار شد، اظهار داشت: ما امروز در جمهوری اسلامی ایران از نعمت بسیار بالا و والای امنیت پایدار برخوردار هستیم و در زیر سایه یک امنیت پایدار می‌توان گام‌های بلندی برداشت.

وی افزود: در طول همه‌سال‌های بعد از انقلاب با چالش‌های جدی از طرف استکبار و به‌ویژه آمریکا مواجه بودیم و امروز نیز تلاش آمریکایی‌ها را برای جلوگیری از گشودن گره‌ها در کشور  شاهد هستیم بنابراین باید در این شرایط بسیار آماده با همراهی و همدلی فرازهایی که رهبر انقلاب بارها روی آن‌ها تاکید کردند را دنبال کنیم.

نماینده مردم بروجرد عنوان کرد: امروز حلقه‌های متعدد زنجیره طولانی اقتدار ملی ما بسیار قدرتمند است و حلقه ضعیف آن اقتصاد است که به دلایلی مانند هشت سال جنگ تحمیلی و تحریم‌های متعددی دچار مشکل شده و امروز ما در یک مقابله با دشمن جهت گشودن این گره‌ها قرار داریم.

وی به جنگ اقتصادی دشمنان اشاره و بیان کرد: بدون تردید در جنگ اراده‌ ملت پیروز است اما باید در این شرایط بسیار آماده‌باشیم و با همدلی و همزبانی کارها پیش ببریم.

بروجردی به تلاش‌های استاندار لرستان در بحث اقتصاد مقاومتی اشاره و بیان کرد: یکی از اصول شناخته‌شده جذب سرمایه‌گذاری خارجی است که به‌طور حتم باید سرمایه‌گذار را دعوت و فرش قرمز جلوی او پهن کنیم.

وی بیان کرد: استان لرستان ظرفیت‌های عمرانی و گردشگری بسیار  بالایی دارد اما زیرساخت‌های مورد نیاز بسیار ضعیف است که در این بخش باید تلاش کرد.

وی  پایلوت شدن لرستان به‌عنوان استان پایلوت اقتصاد مقاومتی را ظرفیتی برای استان دانست و گفت: وزیر کشور با وجود مشغله‌های زیاد ماهی یکبار به استان لرستان سفر می‌کند که این‌یک فرصت تاریخی است.

بروجردی ضمن تقدیر از تلاش‌های سردار عبداللهی اظهار داشت: سردار عبداللهی در دوران جنگ با شهامت سینه سپر کرده و از تمامیت ارضی کشور دفاع کرد و امروز نیز در عرصه صنعت تلاش‌گر هستند به‌طوری‌که پروژه‌های قرارگاه سازندگی خاتم در لرستان ارقام میلیاردی است.

وی به ظرفیت‌های شهرستان بروجرد اشاره کرد و اظهار داشت: در بحث حجم صادرات خارج از کشور بیشترین ظرفیت متعلق به شهرستان بروجرد است بنابراین انتظار می‌رود که یک نگاه فراگیر نسبت به همه شهرستان‌های استان داشته باشیم.

نماینده مردم بروجرد به لزوم اجرای طرح توسعه واحدهای تولیدی نیمه‌فعال شهرستان بروجرد اشاره کرد و افزود: توسعه ظرفیت‌هایی مانند سامان کاشی بروجرد و پتروشیمی خرم‌آباد اجرایی شود بهتر از این است که بخواهیم پروژه‌هایی را از صفر آغاز کنیم.

وی بابیان اینکه مجمع نمایندگان لرستان نخستین جلسه خود را از شهرستان پلدختر که ضعیف‌ترین شهرستان استان آغاز کرده است، عنوان کرد: باید نگاه ما فراگیر و عملیاتی باشد بنابراین برای امیدوار کردن مردم نه‌فقط با شعار بلکه باید عملیاتی اقدام کنیم تا کاستی‌ها برطرف شود.