جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

توفیقات کمیته امداد بروجرد در توانمندسازی مددجویان قابل تقدیر است - نمایش محتوای خبر

 

 

توفیقات کمیته امداد بروجرد در توانمندسازی مددجویان قابل تقدیر است

توفیقات کمیته امداد بروجرد در توانمندسازی مددجویان قابل تقدیر است

امام جمعه بروجرد گفت: در سال‌‌های اخیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان بروجرد از دستگاه‌های برتر استان در زمینه توانمندسازی مددجویان بوده‌ است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، حجت‌الاسلام حسن ترابی در آئین تجلیل از مددکاران کمیته امداد امام خمینی این شهرستان اظهار کرد: هدف از ارسال رسل و انزال کتب آسمانی برقراری عدالت اجتماعی در جوامع بشری است.

وی مهم‌ترین هدف مکاتب توحیدی را استقرار عدالت اجتماعی در جوامع بشری دانست و تاکید کرد: قطعا در مکتب جامع و کامل اسلام پیاده‌سازی عدالت اجتماعی نقشی مهم و برجسته در میان قوانین جوامع بشری دارد و یکی از مهم‌ترین رسالت‌های انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی اجرای عدالت و حمایت از محرومان و مستضعفان جامعه است.

امام جمعه بروجرد با اشاره به اهمیت تعلیم و تربیت از دیدگاه قرآن و روایات معصومین علیهم‌السلام خاطرنشان کرد: برداشتن غل و زنجیر اسارت و بردگی از دست و پای بشر که خود عامل به وجود آوردن آن است، گسترش فضائل شایسته و اکمال مکارم اخلاقی از دیگر اهداف مهم رسالت انبیاء از منظر قرآن‌کریم است.

حجت‌الاسلام ترابی برقراری عدالت اجتماعی در جامعه را از وظایف مهم و خدشه‌ناپذیر کمیته امداد امام خمینی برشمرد و افزود: این نهاد با هدف حمایت از محرومان و مستضعفان جامعه در 14 خرداد 57 به دستور امام راحل (ره) تاسیس شد، تا بتواند، با برعهده گرفتن این وظیفه خطیر در جامعه از مشکلات معیشتی محرومان در جامعه کاسته و خانواده‌های محرومان را زیر چتر حمایتی خود قرار دهد.

وی با اشاره به توفیقات این نهاد در طول 36 سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: پس از تاسیس این نهاد حمایتی در سال 57 این کمیته با سرفصل‌های متعدد کاری در اجرای وظایف خود عملکرد قابل قبولی را از خود نشان داده و توانسته است در بخش‌های مختلفی نظیر درمان و تامین هزینه‌های آن به مددجویان تحت پوشش خود کمک‌های قابل قبولی ارائه کند.

امام جمعه بروجرد یادآور شد: کمیته امداد امام خمینی توانسته است با احداث، تعمیر و مقاوم‌سازی مسکن مددجویان تحت پوشش خود خدمات مطلوبی را به آنها ارائه دهد چنانچه در زلزله سال 85 همگان شاهد خدمات ارزشمند این نهاد حمایتی به مددجویان تحت پوشش خود در راستای تعمیر و آبادانی منازل روستایی و شهری بودیم.

ترابی کمیته امداد را از دستگاه‌های برتر استان و کشور در ایجاد اشتغال پایدار دانست و عنوان کرد: کمیته امداد امام خمینی(ره) با ارائه تسهیلات اشتغال‌زایی با سود کم و بهره‌وری فراوان توانسته است در راه نیل به اهداف بلندمدت خود در راستای توانمندسازی مددجویان خود به توفیقات چشمگیری دست یابد.