رونق تولید ملی | جمعه، ۲۸ تیر ۱۳۹۸

توقیف شناورهای آمریکا اقتدار نیروهای مسلح ایران را به رخ جهانیان کشید - نمایش محتوای خبر

 

 

توقیف شناورهای آمریکا اقتدار نیروهای مسلح ایران را به رخ جهانیان کشید

توقیف شناورهای آمریکا اقتدار نیروهای مسلح ایران را به رخ جهانیان کشید

ائمه جمعه شهرستان‌های استان لرستان تأکید کردند: عملکرد سپاه در متوقف کردن شناورهای آمریکایی سبب اقتدار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و تحقیر قدرت پوشالی آمریکا شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های استان لرستان، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن ترابی امام جمعه بروجرد در خطبه‌‌های این هفته نمازجمعه در جمع نمازگزاران بروجردی، اظهار داشت: جایگاه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حراست از امنیت داخلی و خارجی نظام بر کسی پوشیده نیست.

وی با اشاره به نمایش اقتدار دفاعی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در آب‌های خلیج فارس بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران در جنوب کشور و در دریای عمان تا خلیج فارس دوهزار کیلومتر مرز آبی دارد و حراست از مرزهای آبی کشور در جنوب اقدامی جهادی و ارزشمند است.

امام جمعه بروجرد افزود: انبوهی از ناوگان‌های دریایی آمریکا و دیگر کشورهای غربی در مرزهای آبی ایران آرایش نظامی گرفته و به آخرین تجهیزات نظامی مدرن و پیشرفته مجهز شده است.

وی با اشاره به مهار شناورهای آمریکایی در مرزهای آبی خلیج فارس توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد: نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مقتدرانه و با کمال قدرت از مرزهای آبی این کشور حراست کرده و در هفته گذشته شناورهای نظامی آمریکا را همراه با 10 تفنگدار آمریکایی مسلح به سلاح‌های سبک و نیمه سنگین به محض ورود غیرمجاز به آب‌های کشور دستگیر و به مدت 21 ساعت بازداشت کردند.

ترابی خاطرنشان کرد: پس از بررسی‌های لازم و قطعیت سهوی بودن ورود غیرقانونی آنها به آب‌های سرزمینی و پس از اخذ تعهد برای عدم تکرار و عذر خواهی فرمانده و سران آمریکایی از جمله جان کری وزیر امور خارجه آمریکا، سپاه این 10 ملوان را در آب‌های آزاد رها کرد.

وی عملکرد سپاه در متوقف کردن شناورهای آمریکایی را اقتدار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و اقدامی برای نمایش اقتدار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همواره در حراست و حفاظت از تمامیت ارضی کشور با کسی شوخی ندارد و اهل تسامح و کوتاه آمدن نیست.

خطیب نمازجمعه بروجرد با بیان اینکه واکنش فرزندان شجاع و مؤمن ملت در سپاه پاسداران نشان دهنده تسلط کامل آنها در سراسر مرزهای آبی جنوب کشور است، گفت:   این اقدام مایه مباهات و افتخار ملت ایران به وجود فرزندان غیور خود در سپاه است.

وی اظهار داشت: آمریکا در سنا و کنگره در وضع تحریم‌های جدید به بهانه‌های مختلف سپاه را هدف قرار داده است و تلاش می‌کند قدرت سپاه را محدود کند ولی آنها این آرزوی خود را به گور می‌برند چراکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کنار سایر نیروهای مسلح برای حفظ نظام و دستاوردهای آن همچون گذشته با قدرت انقلابی عمل می‌کند.

ترابی تصریح کرد: اقدام ارزشمند سپاه در توقف و مهار شناورهای آمریکایی در مرزهای آبی کشور رسانه‌های غربی و مقامات سنای آمریکا را وادار به اعتراف کرده که اعلام کنند قصد ایران از این اقدام تحقیر آمریکا و نمایش اقتدار دفاعی ایران بوده است.

وی با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در جمع مردم قم به مناسبت حماسه 19 دی مردم این شهرستان بیان کرد: انتخابات هفتم اسفند ماه سال جاری به سهم خود یک اتفاق بزرگ و عرصه‌ای حساس و مهم در کشور است که تأثیر آن در استقلال و آبادانی آینده تضمین کننده است.

امام جمعه بروجرد با بیان اینکه این انتخابات بزنگاه‌هایی برای نفوذ دشمنان در مراکز مهم و حساس و ضربه زدن به کشور و تحقق اهداف آنها به وجود آورده است، افزود: دشمنان برای نفوذ در ارکان کشور به عناصر خود دلبسته و امیدوارند بتوانند از این راه به اهداف خود دست یابند.

وی عنوان کرد: حضور در انتخابات وظیفه همه آحاد جامعه است حتی کسانی که به گفته معظم له انقلابی و هوادار نظام نیستند اما دغدغه استقلال و تمامیت ارضی کشور را دارند باید روز هفتم اسفند ماه درپای صندوق اخذ آراء حضوری پررنگ داشته باشند و دست به انتخابی آگاهانه و با چشم باز بزنند تا راه رخنه و نفوذ دشمن را به مراکز حساس نظام مسدود کنند.

امام جمعه پلدختر: توقیف شناورهای آمریکایی اقتدار ایران را به جهان اثبات کرد

حجت‌الاسلام محمد سوری امام جمعه پلدختر در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان اظهار داشت: انتخابات مهمی پیش روی کشور است که باید همه مردم با حضور حداکثری در پای صندوق های رای حضور پیدا کنند.

وی با اشاره به لزوم انتخابات افرادی متعهد در انتخابات افزود: در انتخابات 7 اسفند باید بهترین افراد را روانه مجالس کنیم تا بتوانند از انقلاب دفاع کنند.

امام جمعه پلدختر با اشاره به توقیف شناورهای آمریکا توسط سپاه گفت: توقیف شناورهای آمریکایی و دستگیری 10 تفنگدار و سپس عذرخواهی فرماندهان امریکایی بار دیگر اقتدار ایران اسلامی را به جهانیان اثبات کرد.

سوری با اشاره به قدرت نیروهای مسلح کشور گفت: نیروهای مسلح کشور در اوج قدرت قرار دارند و با تمام توان از مرزهای کشور دفاع می‌کنند که سبب بالندگی مردم شده است.