رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

تولیدات داخلی استان لرستان در قالب اقتصاد مقاومتی تقویت شود - نمایش محتوای خبر

 

 

تولیدات داخلی استان لرستان در قالب اقتصاد مقاومتی تقویت شود

تولیدات داخلی استان لرستان در قالب اقتصاد مقاومتی تقویت شود

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان گفت: تولیدات داخلی استان لرستان در قالب اقتصاد مقاومتی تقویت و از واردات بی‌رویه به‌ ویژه در حوزه دامداری و کشاورزی جلوگیری شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد آیت‌الله سید احمد میرعمادی در 30 امین گردهمایی ائمه جمعه استان لرستان که در مجتمع کشت و صنعت خرم‌آباد برگزار شد اظهار داشت: شاهد رشد و گسترش نماز جمعه در استان هستیم به‌ طوری‌که در حال حاضر 18 نماز جمعه در سطح استان لرستان برگزار می‌شود.

وی افزود: برگزاری راهپیمایی 22 بهمن نماد همدلی و هم‌زبانی مردم بر محور ولایت بود و انتخابات دوره پنجم مجلس خبرگان رهبری و دوره دهم مجلس شورای اسلامی به‌ صورت باشکوه برگزار شد که مهم‌ترین ویژگی آن حضور سلایق و جناح‌های مختلف در عرصه انتخابات بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان با اشاره به اینکه انتخابات هفتم اسفندماه در کنار امنیت و آسایش برگزار شد عنوان کرد: مردم در انتخابات حضور گسترده‌ای داشتند که نعمت بزرگی برای کشور محسوب می‌شود به‌ طوری‌که مردم سنگ تمام گذاشتند که باید قدر دان مردم باشیم چراکه نادیده گرفتن  حضور مردم کفران نعمت است.

وی بیان کرد: از همه انتظار داریم وقتی مطلبی را بیان می‌کنیم همه جهات را در نظر بگیرند چراکه بعضی افراد صحبت‌هایی مطرح می‌کنند که نشانه اختلاف و دودستگی در جامعه است.

آیت‌الله میرعمادی تصریح کرد: اختلاف و دودستگی نشان می‌دهد که امنیت در استان نیست بنابراین چطور انتظار داریم که سرمایه‌گذار به استان ورود کند.

وی خاطرنشان کرد: از همه گویندگان، مسئولان و اهل جراید انتظار می‌رود وقتی صحبتی را مطرح می‌کنند به همه جوانب آن توجه کنند و از سخنانی که سبب می‌شود قابلیت استان برای سرمایه‌گذار بد جلوه دهد خودداری  شود و باید زمینه معرفی قابلیت‌ها و توانمندی‌های استان فراهم شود تا شاهد پیشرفت، رشد و توسعه استان باشیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان در راستای تعبیر زیبای مقام معظم رهبری در مورد رفتار کسانی که در انتخابات امسال رأی نیاوردند در مقایسه با انتخابات سال 88 گفت: این رفتار خوبی که مردم از خود نشان دادند باید برای انتخابات آینده و دور دوم الگو باشد.

وی اظهار داشت: انتخابات ایران در کل جهان بی‌نظیر است بنابراین باید پیام تقدیر مقام معظم رهبری را به‌ عنوان منشور انتخابات دانست که بر این اساس سه موضوع در اولویت شرایط فعلی کشور وجود دارد که اولویت نخست اقتصاد مقاومتی است.

آیت‌الله میرعمادی افزود: اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تکیه به توانمندی‌های داخلی است بنابراین باید تولیدات داخلی را در قالب اقتصاد مقاومتی تقویت کنیم  که یک نمونه آن راه‌اندازی کشت و صنعت خرم‌آباد است که با این امر تولیدی‌های کشت  و صنعت ارتقاء می‌یابد.

وی عنوان کرد: باید تولیدات داخلی  را تقویت و از واردات بی‌رویه به‌ویژه در  حوزه دامداری و کشاورزی استان جلوگیری شود؛ استان لرستان ظرفیت‌های فراوانی دارد که اگر تبدیل به بالفعل شود کارساز است.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان بیان کرد: باید کشور از رکود اقتصادی خارج شود که شرط این خروج توجه به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است، اولویت دوم  لزوم تقویت جهش علمی کشور  است بنابراین باید حرکت علمی در اولویت کاری باشد و از پیشرفت در سایه علم محقق می‌شود لذا توسعه اقتصادی باید بر اساس اجرای طرح‌های دانش‌بنیان باشد از این‌ رو برای پیشرفت استان باید از ظرفیت‌های علمی و فکری استفاده شود.

وی با عنوان اینکه اولویت سوم که مقام معظم رهبری بر آن تأکید دارند مصون‌سازی فرهنگ است تصریح کرد:  امروز دشمن در جبهه فرهنگی در حال جنگ با ما است، جنگ نرم دشمن جدی است که می‌توان گفت جنگ فرهنگی دشمن چندین برابر شدیدتر از جنگ اقتصادی است بنابراین باید جامعه را از نظر فرهنگی مصون بداریم.

آیت‌الله میرعمادی خاطرنشان کرد: ائمه جمعه پرچم‌داران مصون‌سازی فرهنگی جامعه هستند که از مسئولان انتظار داریم در این راستا همکاری کنند تا جامعه از آلودگی فرهنگی به دور باشد.

وی گفت: اجرای فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر بسیار مهم است که در این راستا ائمه جمعه مسئول هستند بنابراین می‌توان ائمه جمعه را محور کارهای فرهنگی دانست که سبب مصونیت جامعه از خطرها و آفت‌ها می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان اظهار داشت: ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر در استان فعال‌شده که باید جلسات آن به‌ صورت مستمر و منظم تشکیل شود و شورای فرهنگ عمومی نیز برای طرح مسائل فرهنگی استان در همه شهرستان‌ها جلساتی را به‌ صورت مستمر و منظم برگزار کند.