جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

تولید برنامه‌های فرهنگی و هنری باید با رویکرد قرآن و عترت باشد - نمایش محتوای خبر

 

 

تولید برنامه‌های فرهنگی و هنری باید با رویکرد قرآن و عترت باشد

تولید برنامه‌های فرهنگی و هنری باید با رویکرد قرآن و عترت باشد

معاون تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه هیچ فعالیتی غیر از قرآن و عترت نخواهیم داشت گفت: فعالیت‌ها و تولیداتی که در حوزه‌های مختلف کاری انجام می‌شود باید در حوزه قرآن و عترت باشد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد علی تن روز سه شنبه در مراسم افتتاحیه رویداد بزرگ هفته قرآن و عترت لرستان که در بیت امام‌جمعه خرم‌آباد برگزار شد اظهار داشت: هفته قرآن و عترت چندین سال است که در استان‌های کشور اجرا می‌شود و امسال لرستان نیز یکی از استان‌هایی است که برنامه‌های هفته قرآن و عترت در این استان برگزار می‌شود.

وی هدف از برگزاری برنامه‌های قرآنی را جریان سازی هفته فرهنگ دانست و افزود: برگزاری هفته قرآن و عترت به این معنا نیست که در روزهای دیگر سال به این موضوعات پرداخته نشود بلکه در این هفته ماحصل و تولیدات استان در معرض نمایش و دید عموم مردم قرار می‌گیرد.

معاون تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه تولیدات قرآنی استان در همه رشته‌ها عنوان کرد: زمانی قرآن موضوع فعالیت باشد همه فعالیت‌های هنری، اجتماعی و فرهنگی به‌عنوان سبک زندگی، راه و روش باید در چارچوب قرآن باشد.

وی بیان کرد: در این هفته این امر نهادینه می‌شود که همه فعالیت‌های ما در جهت قرآن باشد؛ زمانی که فعالیت قرآنی را مطرح می‌کنیم منظور فهم قرآن بوده و سعی شده عمق قرآن را درک کنیم و به فعالیت‌های قرآنی و شاخه‌هایی که در حوزه قرآن و عترت می‌توانیم کار کنیم بپردازیم.

تن تصریح کرد: هنرمندانی که در این زمینه فعالیت کرده‌اند توانستند هر نوع عنوان و فعالیتی که برگرفته از قرآن کریم است را در قالب‌های مختلف در معرض نمایش قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد: در راستای همکاری هر چه بیشتر دستگاه‌ها، جذب اعتبارات وزارت خانه و اعتبارات استانی تلاش می‌شود تا در راستای فعالیت و شاخص‌ها جذب داشته باشیم.

معاون تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مشکلی که وجود دارید ممکن است به همه رشته‌ها پرداخته نشود اما اگر بناست فعالیت‌ها و تولیداتی در حوزه‌های مختلف کاری انجام شود همه باید در حوزه قرآن و عترت باشد.

وی بابیان اینکه هیچ فعالیتی غیر از قرآن و عترت نخواهیم داشت اظهار داشت: هفته قرآنی به دلیل آشنایی بیشتر با فعالیت‌ها و رشته‌ها است که بین 32 استان کشور تقسیم‌کار صورت می‌گیرد و برنامه‌هایی نیز در طول سال مانند جشن رمضان برگزار می‌شود.

تن افزود: با توجه به ظرفیت زیادی که در استان لرستان وجود دارد ولی توقع بیشتری نسبت به آماری که ارائه شد بود چراکه دستگاه‌های بسیاری در این زمینه فعالیت می‌کنند و تعداد هنرمندانی که در این زمینه کار می‌کنند کم نیست بنابراین انتظار می‌رود این ضعف برطرف شود و در هفته قرآن و عترت سال آینده این مشکلات وجود نداشته باشد.