رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

تولید توربین‌ها و روتین الکتروموتورها توسط متخصصان ایرانی/ تنگ‌فنی ‌57 بار در جنگ ‌بمباران شد - نمایش محتوای خبر

 

 

تولید توربین‌ها و روتین الکتروموتورها توسط متخصصان ایرانی/ تنگ‌فنی ‌57 بار در جنگ ‌بمباران شد

تولید توربین‌ها و روتین الکتروموتورها توسط متخصصان ایرانی/ تنگ‌فنی ‌57 بار در جنگ ‌بمباران شد

مدیر خطوط لوله شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران گفت: به برکت انقلاب اسلامی ایران، امروز ما در زمینه بازسازی توربین‌ها و روتین کردن الکتروموتورها خودکفا هستیم و هیچ وابستگی به خارج از کشور نداریم.

 به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، داریوش امیرسرداری‌گودرزی عصر روز شنبه در سفر خود به استان لرستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خوشبختانه امروز ما به نقطه‌ای رسیده‌ایم که برای بازسازی توربین‌ها و روتین الکتروموتورها به هیچ کجا وابسته نیستیم که این خود از برکات انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه امروز دو توربین بازسازی شده زمان جنگ در استان لرستان به بهره‌برداری می‌رسد گفت: امروز ما در زمینه بازسازی توربین‌ها از قطعات داخل کشور استفاده می‌کنیم و خودکفا هستیم

گودرزی یادآور شد: به کسانی که در زمینه بازسازی توربین‌ها متخصص هستند و ما را کمک می‌کنند کمک‌های ویژه‌ای داده‌ایم و با تمام امکانات از این نیروها پشتیبانی می‌کنیم تا علاوه بر بالا رفتن توان این افراد از ظرفیت آنها نیز استفاده کنیم.

این مسئول خاطرنشان کرد: کشور ما در زمینه بازسازی توربین‌ها خودکفاست و نیاز به وارد کردن آنها ندارد این در حالی است که ما در استان‌های مرکزی، مشهد، لرستان، خوزستان و... بازسازی این توربین‌ها انجام شده است و در این زمینه ما با استفاده از امکانات داخلی و تجهیزات کارگاه‌های خودی به توانایی‌های خوبی دست پیدا کرده‌ایم به گونه‌ای که نیروهای ما می‌توانند این توربین‌ها را بسازند و در کشورهای خارجی و غرفه‌های آنها به نمایش بگذارند این در حالی است که ما در این زمینه توانایی صادرات نیز داریم.

مدیر خطوط لوله شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران ادامه داد: کار ما به گونه‌ای است که خطوط انتقال نفت باید 24 ساعته و بدون توقف کار کنند به همین منظور تلمبه‌خانه‌ها باید فعال و از تجهیزات مدرن استفاده شود زیرا امروز با توجه به گسترش صنعت، مصرف بالای خودروها، پتروشیمی‌ها و... انتقال نفت باید صورت گیرد که این توربین‌ها می‌توانند در هنگام قطعی برق کمک بالایی به ما بکنند و این خود از کاربردهای مهم توربین‌های بازسازی شده به ویژه در استان لرستان است.

گودرزی تصریح کرد: سوخت‌رسانی به مبادی توزیع به وسیله همین دستگاه‌ها از خوزستان پمپاژ می‌شود که تا شازند، تهران، کرمانشاه، شیراز و... از طریق خطوط انتقال نفت منتقل می‌شوند.

وی بیان کرد: منطقه تنگ‌فنی شرکت نفت لرستان بیش از 57 بار توسط صدام در جنگ تحمیلی بمباران شده است که این خود نشان از اهمیت ویژه این منطقه است.

مدیر خطوط لوله شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران خاطرنشان کرد: در زمان فعلی که منابع آبی محدود هستند یکی از وظایف شرکت نفت بازسازی خطوط نفتی در ایران است این در حالی است که دو روستای استان لرستان به نام روستای سراب‌رجب به علت نشتی خطوط نفت در طول مسیر دچار مشکل شده‌اند که به همین منظور توسط متخصصان و فعالان صنعت نفت دستگاه تصفیه آب به وسیله پژوهشگاه صنعت نفت در این روستا نصب شده است تا آلودگی آب‌های این روستا کنترل شود.

گودرزی اظهار کرد: شرکت خطوط لوله نفت ایران هر خسارتی که در مسیر خطوط نفت به کشاورزان وارد شود را بر مبنای قیمت کارشناسی شده تمام و کمال پرداخت می‌کند زیرا حفاظت از منابع آب و محیط زیست از وظایف شرکت نفت ایران است.