جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

تکمیل مجتمع امدادی هوایی لرستان در انتظار اعتبار - نمایش محتوای خبر

 

 

تکمیل مجتمع امدادی هوایی لرستان در انتظار اعتبار

تکمیل مجتمع امدادی هوایی لرستان در انتظار اعتبار

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان لرستان گفت: برای تکمیل مجتمع امدادی هوایی استان لرستان از محل ردیف اعتباری ۱۰و ۱۲ اعتبار تخصیص یابد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد حسین رضا مرادی در جلسه شورای عالی مدیریت بحران استان که با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: یکی از وظایف اصلی جمعیت هلال‌احمر آمادگی برای مقابله با حوادث احتمالی و بحث آموزش‌های عمومی و همگانی است.

وی افزود: تا جایی که توانسته‌ایم در بحث مسائل مربوط به آموزش عمومی و آموزش‌های امداد همگانی در کارگروه امداد و نجات در بحث مدارس وادارات ورود پیداکرده‌ایم.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان لرستان عنوان کرد: متأسفانه در بحث آمادگی در جهت مقابله با حوادث احتمالی که اگر اتفاقی بیفتد و ما متولی امر بحران باشیم با این ابنیه‌هایی که در اختیارداریم و زیرساخت‌های موجود به‌درستی در زمان بحران نمی‌توانیم به‌درستی ایفای نقش کنیم.

وی بیان کرد: وظیفه اصلی جمعیت هلال‌احمر در هر استانی آمادگی برای مقابله با حوادث احتمالی است که تا جایی که می‌توانیم بنیه خود را قوی کنیم که در زمان حادثه عملیات خوبی انجام دهیم.

مرادی تصریح کرد: متأسفانه در مرکز استان شاید یک متر فضای انبار استاندارد جهت دپوی اقلام امدادی نداریم که این موضوع یکی از مشکلاتی است که سالیان سال جمعیت استان با آن درگیر است.

وی خاطرنشان کرد: یک مجتمع امدادی هوایی در بام لرستان به مساحت 103 هزار و 750 متر ایجادشده که این مجتمع ظرفیت خوبی برای کل منطقه غرب و جنوب غرب کشور است ولی متأسفانه سال گذشته به دلیل اینکه جمعیت هلال‌احمر کشور ازنظر اعتبارات عمرانی نتوانست حتی یک ریال جذب کند و اعتبارات عمرانی ما صفر بود بحث آشیانه‌ای امداد هوایی در همان موقعیت 75 درصد پیشرفت فیزیکی متوقف‌شده و در بحث انبارهای امدادی فقط توانسته‌ایم حدود هزار متر از انبارها را محقق کنیم.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان لرستان گفت: چون موقعیت و توپوگرافی استان کوهستانی است مناطق صعب‌العبور زیادی وجود دارد که در بحث امداد هوایی بیشترین عملیات هوایی کل کشور مربوط به استان لرستان است.

وی اظهار داشت: یک بالگردی 205 در مرکز استان مستقر است که فقط قابلیت اعزام یا انتقال پنج نفر را دارد که با هماهنگی که با مرکز انجام‌شده بنا است یک بالگرد412 خریداری جدید در اختیار جمعیت استان قرار گیرد که توان انتقال17 نفر و جابه‌جایی حدود پنج‌تن را دارد.

مرادی افزود: اگر از ردیف اعتباری 10و 12 اعتبار برای استان لحاظ شود می‌توانیم مجتمع امدادی هوایی با استانداردها و ظرفیت‌های لازم را جهت حوادث احتمالی داشته باشیم.

وی عنوان کرد: تجهیزات و اقلام امدادی موجود در جمعیت هلال‌احمر استان طی دو سال اخیر استفاده‌شده ولی متأسفانه جایگزین اقلام انبار صورت نگرفته است.